Шинид О`Конор заврши во болница неколку дена откако почина нејзиниот 17- годишен син

Пејачката Шинид О'Конор е пренесена во болница само неколку дена по смртта на нејзиниот 17-годишен син Шејн.

Во статус на Твитер, Шинид откри дека била во полиција и набрзо била пренесена во болница.

"Решив да го следам син ми. Нема смисла да живеам без него. Уништувам се што ќе допрам. Оставена сум само за него, а сега го нема. Го уништив семејството. Моите деца не сакаат да знаат за мене. Јас сум орална личност. Сите мислите дека сум добро затоа што можам да пеам. “, напишала таа, загрижувајќи ги своите следбеници.

Таа набрзо се извинила за нејзините зборови.

"Жал ми е што ги вознемирив сите. Изгубена сум без моето дете и се мразам себеси. Болницата ќе ми помогне некое време", рекла таа.

Да потсетиме, тинејџерот Шејн исчезнал на почетокот на месецот и полицијата веднаш тргнала во потрага, но набрзо била спречена.

„По откривањето на телото во Бреј во Виклоу во петокот на 7 јануари, потрагата по исчезнатиот 17-годишен Шејн О’Конор беше прекината“, изјавил портпаролот на полицијата.

Шинид има уште три деца, 34-годишниот син Џејк Рејнолдс, 25-годишната ќерка Роисин и 15-годишната Јешу.

Мицкоски до Ковачевски: Водењето држава не се става во ексел табела

Кога сме кај табелите повторно сме меѓу најкорумпираните држави во Европа, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Да можеше водење на држава да се стави во ексел табела, ќе беше лесно за секој да води држава. Човекот треба да знае дека водењето на државата не е исто со неговата наследена ексел табела добиена за партијата. Државните интереси не може да се стават во ексел табела, ниту пак животот на граѓаните.

А кога сме кај ексел табелите, поважно е што таму бројките кажуваат повторно дека сме меѓу најкорумпираните во Европа на делба од 87 до 95 место, буџетски дефицит од околу 7.255.000.000 денари или нов долг за секое семејство за само 24 дена од 2022 година од околу 14.500 денари!

Овој пат да пробаме без ексел табели, туку со работа за она што е важно за народот, заштита на интересите, повеќе пари и иднина за сите.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

За брзо возење 101 казна на територијата на цела држава

Санкционирани се 101 возач во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведената зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената.

Од нив, соопштија денеска од МВР, четири возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволеното.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Милановиќ: Хрватска нема намера да војува за „корумпираната Украина“

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ, изјави дека не знае ништо за можниот судир во Украина.

Тој потенцираше дека неговата земја нема да на ниту еден начин да се инволвира во било каква воена акција.

притисни ентер