Шестгодишно дете со неверојатни стомачни мускули, импресиониран и Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Корисниците на социјалните мрежи не можат да веруваат какви стомачни мускули има 6-годишно момче кое сака да стане следниот Меси.

Арат Хосеини го освои Интернет уште во 2017 година, откако се појави видео со кое се качува на ѕид висок три метри, а од тогаш неговиот профил на Инстаграм собра повеќе од 4 милиони следбеници. Арат комуницирал преку социјалните мрежи и со Меси, по што изјави дека сака да игра за Барселона кога ќе биде постар.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Don’t wait for extraordinary opportunities. Seize common occasions and make them great. Orison Swett Marden منتظر فرصت های طلایی نمانید ، فرصت های معمولی را از دست ندهید و آنها را به شرایط استثنایی تبدیل کنید. _____________________________________ Who looses today, won’t find tomorrow There is nothing important as today آن كه امروز را از دست می دهد! فردا را نخواهد یافت هیچ روزی از امروز با ارزشتر نیست. _____________________________________ Who looses today, won’t find tomorrow There is nothing important as today آن كه امروز را از دست می دهد! فردا را نخواهد یافت هیچ روزی از امروز با ارزشتر نیست.

A post shared by Arat Hosseini (@arat.gym) on

Пред неколку дена на неговиот профил се појави фотографија од неговите импресивни стомачни мускули, која доби повеќе од 600.000 лајкови.

Тој посвети многу објави на sвездата на Барселона, а тој одговори. На едната, на која ја шутна топката повеќе од 3000 пати во дресот на Барселона, одговори ѕвездата на Барселона. "Благодарам Арат. Овде гледам многу стил. Одлично ..." му одговори Меси. „Лео Меси, благодарам за коментарот. Сакам да играм за Барселона еден ден“, напиша таткото на Арат во име на својот син.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hello ronaldo @cristiano 💪🏾 Best Football 🔥

A post shared by Arat Hosseini (@arat.gym) on

„Тој сонува за тоа секоја вечер. Се споредува со Меси“, рече Арат за амбициите на неговиот син, пренесува news.com.au. „Тој рече дека сака да биде ист како него кога ќе порасне“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yes ✌🏼😀

A post shared by Arat Hosseini (@arat.gym) on

„Вие сте најдобри“, „златно момче“, коментираат следбениците на неговиот профил на Инстаграм, а неговите снимки го воодушевија и Новак Ѓоковиќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@djokernole جکوویچ میگه : سلام آرات سلام دوست من ؛ من فیلمهای شما رو با پسرم که اسمش استفان است و یک سال از شما کوچکتره با هم میبینیم و تو یک الگو هستی برای پسر من تو فوقالعاده هستی. تو به راستی که یک ورزشکار خارق العاده هستی برای یک پسر بچه شش ساله ای که تا کنون در زندگیم دیدم و این فوقالعاده است. تو یک پسر خیلی جذاب، خیلی خوشحال، خیلی خالص و خیلی مهربان هستید و این خیلی خوب است. به پدر و مادرت تبریک میگم به خاطر کار بزرگی که کردند. از دیدنت خوشحالم . __________________________________________________ روزی در خبرها قهرمانیهای جکوویچ را میشنیدیم در آنسوی مرزها، اما او الان از آرات تعریفو تمجید میکند. باعث افتخار ماست از اینکه یک قهرمان تنیس برای آرات پیام میفرستد. Novak djokovic 🔥 Arat hosseini 2 friends 🔥🔥 2hero

A post shared by Arat Hosseini (@arat.gym) on

притисни ентер