Секси затвореничка хит на Интернет

Разведена мајка на четири деца Меган Симонс од Флорида пред три години била уапсена поради возење во пијана состојба, а нејзината полициска фотографија се нашла на Интернет по што станала апсолутни хит. Добивала дури и понуди за брак.

Повеќето луѓе не изгледаат добро на полициските фотографии, особено ако тие се направени по апсење во пијана состојба. Но, Меган Симонс од полиција би можела да стаса на насловна страница на некое модно списание. Откако се најде на Интернет доби многу обожаватели.

„Виновна е...за одземањето на здивот!“, „Се потврди...погледот може да убие!“, се само дел од коментарите на нејзината фотографија.

Меган пак, вели дека не е изненадена од реакциите.

- Мислам дека фотографијата и не многу добра. Претходно плачев и бев вознемирена поради апсењето – изјави таа.   
притисни ентер