СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е единствената партија во светот која во пандемија е на страната на вирусот

​ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски е веројатно единствената партија во светот која од почетокот на пандемијата па до денес е на страната на коронавирусот, против јавното здравје и здравствениот систем.

Нема ден а во јавноста да не се појави лажна вест, манипулација пласирана од Белиот дворец со намера да се поткопа здравствениот систем и да се внесе вознемиреност меѓу граѓаните.

Наводно загрижени за јавното здравје, ВМРО-ДПМНЕ бесрамно организираат масовни собор без почитување на здравствените протоколи и со грубо прекршување на мерките за заштита од коронавирусот.

Ваквиот деструктивен, безобразен однос на ВМРО-ДПМНЕ кој јавното здравје и кон здравствениот систем е одамна препознаен од граѓаните.

Затоа Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ постојано се казнувани и ќе бидат казнети одново, затоа што се водат исклучиво од лични и теснопартиски интереси, наместо од интересите на граѓаните и државата

Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

Четворица кандидати за лидер на СДСМ, пријавите на верификација во Централната изборна комисија

Следната недела на 12 декември ќе финишира и процесот на избор на нов лидер на СДСМ, кој според најавите од Заев, ќе биде и мандатар на новата Влада.

Пред СДСМ е Андријана Лазова.

На повикот за кандидирање се пријавија четворица. Дали нивните кандидатури го поминаа партискиот филтер и може да се сметаат за официјални?

Целосниот извештај погледнете го во видеото.

Владата ги „замрзна“ цените на основните производи до 31 јануари 2022 година

Во пресрет на новогодишните празници и најавениот ценовен шок, Владата по примерот на Србија денеска одлучи да ги замрзне цените на основните продукти.. Деталите ги има Дејан Трајковски.

За кои производи станува збор и до кога ќе важи одлуката?

Целосниоит извештај погледнете го во видеото.

Реакција од ВРМО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Славјанка Петровска

Зоран Заев воспостави режим во СДСМ, па назначува наследник - управител, како Ковачевски, кој треба да го одржува во живот заевизмот.

Празната прес конференција на Славјанка Петровска за дефокус на катастрофалните политики на СДСМ кои негативно се одразија и врз државата веќе не поминува кај граѓаните.

Граѓаните па дури и членовите на СДСМ гледаат дека Зоран Заев со СДСМ се однесува како да е нејзин сопственик. Зоран Заев воспостави режим во СДСМ, па назначува наследник - управител, како Ковачевски, кој треба да го одржува во живот заевизмот.

Зоран Заев преку својата политика донесе само штети во партијата и во државата. ВМРО-ДПМНЕ не сака да го коментира расколот кој што се случува сега во СДСМ, но најважно е со заминувањето на Заев да замине и заевизмот од власта, затоа што тој е сидрото кој не и дозволува на Македонија да оди напред.

Заевизмот е најголема закана за европските вредности и европската иднина на Македонија. Пиуните кои треба да го продолжат заевизмот треба да си заминат заедно со Заев. Тоа може да се случи само преку брзи предвремени парламентарни избори.

Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

притисни ентер