Сакала да се слика со слонче, па зажалила (ВИДЕО)

На социјалните мрежи кружи снимка од млада туристка која пришла до слонче додека јадело, со намера да се фотографира.

Ја гледаме како се смешка, како ја симнува кацигата, додека животното во позадина мирно јаде. Малку понатаму е возрасен слон на патот.

Девојката во зелени шорцеви му пријде на младенчето кое џвакало лисја, а тоа замавнало со сурлата и ја фрлило на земја!

Очигледно не била среќна што некој му го нарушува ручекот, а девојката исплашена побегнала, пишува Дејли мејл.

Клипот е објавен на Твитер со порака: „Девојка се обидува да се дружи со слон“, а корисниците масовно реагираа.

„За среќа, младенчето ја избркало пред да дојде возрасниот слон“, напишало едно лице, додека друго додаде: „Оставете ги дивите животни на мира“.

Еден корисник советува: „Никогаш не му приоѓајте на слон додека мавта со опашката. Тогаш се чувствува загрозен“.

Ковачки: Бесрамниот Пендаровски да и се извини на Силјановска Давкова

Бесрамниот Пендаровски да и се извини на Силјановска Давкова затоа што нарачува говор поврзан со нејзиниот пол и со нејзината возраст.

Пендаровски Стево нарачува говор на омраза и говор на мизогинија.

Бесрамниот Пендаровски Стево е должен да и се извини на професорката Гордана Силјановска Давкова затоа што нарачува говор поврзан со нејзиниот пол и со нејзината возраст.

Бесрамниот Стево Пендаровски мора да се извини веднаш.

Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 3

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Уапсени 17 припадници на затворска полиција во Идризово

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција информираше утринава дека се уапсени 17 припадници на затворската полиција во КПУ Идризово. 

Акцијата ја спроведе МВР во координација со ОЈОГОКК , а доаѓа по претресите извршени во Идризово пред неколку дена.

Уапсените затворски полициајци веќе се спроведени во Кривичениот суд, а Обвинителството најави повеќе детали во текот на дејнот.

Милијардерот Бил Гејтс со нова девојка на црвениот тепих

Еден од најбогатите луѓе на светот, 68 годишниот милијардер Бил Гејтс се појави на доделувањето на наградите „Breakthrough“ во Лос Анџелес во друштво на својата девојка, 60-годишната Пола Херд . 

Пола е вдовица на поранешниот извршен директор на „Oracle“, Марк Херд.

Гејтс се разведе од сопругата Мелинда во мај 2021 година по 27 години брак, а разводот беше финализиран во август истата година. Бил и Пола само една година по разводотна милијардерот беа видени заедно а врската ја потврдија во 2023 година.

притисни ентер