Ролс Ројс подготвува својот нов модел со ограничен број на примероци.

Колекцијата е наречена „ Rolls Royce Dawn Silver Bullet“, новиот Ролс ќе биде кабриолет, инспириран од неодоливите модели на патиштата од дваесетите години на минатиот век.

 Како што подразбира и името, новиот модел се заснова на моделот „Rolls Royce Dawn“.

Популарната британска компанија новиот модел го најави со само неколку слики, кои практично се изработуваат со рендерирање.

Скиците на новиот модел сугерираат дека тој претставува модерен брз автомобил со многу на ретро детали.

Неговиот главен фокус е Аеро Каулинг, кој му дава интересна силуета, на тој начин потенцирајќи го чувство за брзина.

Внатрешноста на автомобилот е совршено соодветна со сребрена надворешност, додека самата кабина добила совршена мешавина од стари и нови, вклучувајќи јаглеродна маска и тунел преоден менувач.

Од новиот кабриолет на Ролс Ролс ќе бидат произведени само 50 примероци. Англискиот бренд засега не објави по која цена ќе се продава новиот кабриолет на пазарот.

притисни ентер