Ракометарот Игор Карачиќ се вери за Македонка (ФОТО)

Според фотографијата што ја објавил на Инстаграм, се вери поранешниот ракометар на Вардар, хрватскиот репрезентативец, Игор Карачиќ.

„Да, да“, напиша 31-годишниот ракометар со фотографија на својата девојка како носи прстен и голем број на честитки со објавата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yes Yes 💍

A post shared by Igor Karacic (@igorkaracicc) on

Карачиќ повеќе од една година е во врска со Македонката Душица Андоновска, која ја запозна додека играл за Вардар.

„Браво мајсторе“, му честиташе пејачот Жељко Самарџиќ, а некои се шегуваа дека токму сега се верил со  својата девојка за да не мора да организира свадба.

притисни ентер