Ракометарите на Вардар го совладаа Монпеље

Ракометарите на Вардар ја забележаа втората победа оваа сезона над бранителот на трофејот во Лигата на шампионите, тимот на Монпеље.

​Иако во неколку наврати имаа комотна предност Вардар на полувреме замина со предност од 16:13.

Вардар на крај славеше со резултат 33:27.

Најдобар стрелец кај Вардарци е Кристопанс со 7 гола, Карачиќ 6, а Чупиќ 5. Дејан Милосављев имаше одлична партија со 13 интервенции.

притисни ентер