Работници на градилиште во Србија вежбаат аплауз пред доаѓањето на Вучиќ,снимката е хит (ВИДЕО)

На социјалните мрежи кружи видео од градилиштето на Клиничкиот центар во Србија, каде работниците имаат генерална проба пред доаѓањето на претседателот Александар Вучиќ и нивниот министер за здравство, Златибор Лончар.

Видеото покажува како надзорникот го подига ентузијазмот на присутните работници и им кажува дека Клиничкиот центар што го градат ќе биде еден од петте најголеми во светот. Тој зборува еуфорично за напредокот на Србија откако Вучиќ станал претседател.

Тогаш надзорникот и работниците вежбаат силен аплауз пред доаѓањето на Вучиќ и Лончар.

"Прво јас ќе почнам да ракоплескам, потоа следете ме. Ајде да видиме како ќе изгледа", се вели во видеото, по што следува долг и силен аплауз.

Видеото објавено на Твитер за помалку од еден ден собра повеќе од две илјади лајкови и над 300 коментари.

„Час по политичко образование и практикување аплауз на градилиштето на Клиничкиот центар пред доаѓањето на Вучиќ и Лончар“, стои во описот на објавата.

Луѓето не престануваат да се смеат на ова видео.

„Не сум среќен, може и подобро“, „На следниот прием, нека клекнат и молат“, „Не знам да плачам или да се смеам“, „Тука не се знае кој е поголем будала“, се само некои од коментарите.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер