Продолжението на Борат со неверојатен наслов доаѓа на ден пред изборите во САД (ВИДЕО)

Објавен е првиот тизер за продолжението на Борат.

Неодамна беше објавен и насловот на филмот - Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan (Борат: Подарок од порнографски мајмун на вицепремиерот Михаел Пенс за да има корист од неодамна ослабената нација на Казахстан).

Продолжението на Борат од Саша Барон Коен треба да го види светлото на денот ден пред претседателските избори во САД на 3 ноември.

Заплетот на филмот е сè уште тајна, но јасно е дека тој силно ги погодува Трамп и републиканците, што може да се види на тизерот, но и според името на потпретседателот во насловот.

Патем, Borat! Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (или Борат: Учење за американската култура за подобрување од величествената држава Казахстан) излезе во 2006 година и собра 262 милиони долари ширум светот. Кохен Бруно (138 милиони долари) и Диктатор (179 милиони долари) исто така беа успешни во боксофисот, но не успеаја да го надминат Борат.

Она што сè уште е познато за филмот е дека Борат повеќе не е малку позната казахстанска ТВ личност што ја играше во оригиналот, туку сега јавноста знае кој е тој , па затоа мора да се камуфлира за да може да ги интервјуира луѓето.

Неодамна бил снимен како се инфилтрира во десничарски митинг, а полицијата го фатила пред неколку месеци кога во бикини му пришол на Руди Џулијани, поранешен градоначалник на Њујорк и адвокат на Доналд Трамп, кој помислил дека доаѓа на сериозно интервју поврзано со пандемијата на коронавирус.

Згодната Никол покажа со што го завела Бред Пит

Освен убавото лице, полните усни, заради што неверојатно потсетува на Ирина Шајн, таа има и совршена фигура.

Откако во јавноста како бомба одекна веста за нејзината врска со Бред Пит, атрактивната Германка со полски корени Никол Потуралски стана вистинска сензација. Нема веќе кој не знае за нејзиното име, а згодната бринета тоа знае да го искористи.

Се до неодамна таа беше обичен модел со адреса на живеење во Берлин, а денес името Никол Потуралски и тоа како е познато. Заради врската со холивудскиот шармер, и се отворија многу врати во модната индустрија.

Но, не е само новата љубов заслужна за тоа. Потуралски дефинитивно има предиспозиции да стане нов супермодел.

Освен убавото лице, полните усни, заради што неверојатно потсетува на Ирина Шајн, таа има и совршена фигура.

Тоа сега и го покажа на јавноста преку својот јавен Инстаграм профил на кој ја следат неверојатни 230 илјади луѓе.

Додека во тоалетот од хотелската соба позираше пред последното снимање, многумина останаа без здив гледајќи го нејзиното совршено обликувано тело. Совршените пропорции дојдоа до израз,а на многумина им стана јасно со што таа успеала да го заведе хиливускиот актер.

Никол се фотоградираше во бикини со леопард принт и напиша дека не може да оди на плажа, но затоа себе ќе си дозволи ден во спа центар.

Видео: Студенти во Англија преку прозор бегаат од обезбедување

Студенти во Англија се снимени како скокаат низ прозорци за да побегнат од обезбедувањекое им ја попречило забавата во време на корона.

Снимките споделени на социјалните мрежи покажуваат како студентите се спуштаат од голема височина додека пријателите се обидуваат да ги фатат.

Гласноговорникот на Универзитетот во Салдорд рекол дека се свесни за проблемот и дека преземаат мерки.

-Студентите ги потсетувавме и продолжуваме да ги потсетуваме на правилата и однесувањето кое од нив се очекува, рекол тој.

Гебрејесус: Наредните месеци ќе бидат посебно тешки

Наредните месеци ќе бидат посебно тешки кога станува збор за пандемијата со корнавирусот, изјави генералниот директор на СЗО Тедрос Гебрејесус.

Гебрејесус на состанокот во Женева рекол дека ова е критичен момент кога станува збор за пандемијата, особено на северната хемисфера. Тој истакнал дека неколкуте наредни месеци ќе бидат многу тешки и дека некој земји се на опасен пат, пренесе „ТАС“.

Голем број земји бележат раст на бројот на заразени, што доведува до преоптоварување на здравствениот систем, истакна генералниот директор на СЗО.

Тој ги повика лидерите на државите да преземат итни чекори со цел спречување на понатамошно влошување, како и сеопфатна анализа на епидемиолошката ситуација и итно прилагодување на мерките во оние места кои бележат голем раст на бројот на новозаразени.

Освен тоа, властите мораат јасно да ја информираат јавноста за реалната епидемиолошка ситуација и да им помогнат на граѓаните и економијата, додава Гебрејесус.

Тој забележал дека има недостаток на кислород во многу болници низ светот.

Некои од најсиромашните држави на светот имаат само 5 до 20 отсто од потребниот кислород за лекување на пациенти, истакна генералниот директор на СЗО.

притисни ентер