Природен лек против артритисот кој не само што ги отстранува симптомите на болка, туку ги отстранува и последиците од болеста (рецепт)

Природен лек против артритисот кој не само што ги отстранува симптомите на болка, туку  ги отстранува и последиците од болеста. Овој лек е се што и било  потребно за да се ослободи од ужасната болка во своите зглобови.

Состојки:

*Еден модар патлиџан со средна големина

*1 литра вода

Подготовка:

Измијте го патлиџанот, исечкајте го на кругови, а пота ставете го во сад со зовриена вода. Оставете го внатре додека не се излади водата. Ставете околу 750 милилитри од течноста во фрижидер,а остатокот од течноста користете го за надворешни апликации.

Сторете ја следната работа за да можете да ја користите течноста за надворешна употреба и лекување.

Од преостанатите 250 милилитри од течноста ставете 50 милилитри маслиново масло и измешајте. Добиената смеса оставете ја фрижидер.

Морате да го користите овој лек за интерна употреба според следните упатства:

250 мл на празен желудник

250 мл за времена ручек

250 милилитри во вечерни часов

За надворешна употреба, потребно е да се примени лекот на проблематичните подрачја, пред одење во кревет. Само втријте ја течноста на болното подрачје и ставате чиста памучна крпа преку нив да стои преку ноќ.

По само 20 дена користење на овој третман ќе бидете во можност да ги закрепнете движењата во колената и нозете. Болката и воспалението треба да исчезне.

*За болките кои ги имате сепак првично треба да се посоветувате со лекар.

притисни ентер