Полицијата објави слика од криминалец по кој трага

Некои жени велат дека е презгоден и дека се надеваат оти ќе го најдат први

Откако австралиската полиција побара помош од јавноста во потрагата по едно атрактивно кого го бараат поради непочитување на судските одлуки и објави негова фотографија, му се нудат жени од сите страни.

Полицијата на Викторија изјави дека Џес Мабилиja (28) е висок околу 185 сантиметри, со средна градба, има сини очи и темна коса, и дека тој често ги посетува Полуостровот Морнингтон, Френкстон, Бас Коуст и Џилонг.

Една девојка му понуди на Мабилиja „да се скрие кај неа во станот“, а друга напиша oти се надева дека ќе го најде на „Тиндер“ пред полицијата. Една дури го спореди со холивудскиот пејач Џон Мејер.

Во 2014 година „најзгодниот затвореник на светот“, Американецот Џереми Микс, стана сензација на Интернет откако неговата слика која беше објавена од полицијата во Стоктон стана вирална.

Тој беше ослободен од затвор по 27-месечната казна за поседување оружје и давање отпор при апсење, по што потпиша договор со агенцијата за модели и манекени „Вајт Крос Менаџмент“. Тој прошета по модните писти во Милано и Њујорк и е популарен пред се поради неговиот имиџ на „лошо момче“ и неговото минато. Се проценува дека нето вредноста на неговото богатство е најмалку седум милиони долари.

Утре без струја делови од општините Ѓорче Петров и Кисела Вода

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Ѓорче Петров и Кисела Вода, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 09:00 до 13:30 часот без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од дел од улицата „Борис Сарафов", спроти поранешна полиција, улиците „Борис Сарафов" зграда 2 и 4, „Крсто Раковски", булеварот „Партизански Одреди" кон „ЈСП", Општина Ѓорче Петров.

Во периодот од 08:30 до 13:30 часот без струја ќе бидат корисниците од населбата Драчево: дел од улицата „Живко Фирфов" бр.85, 38, 40, 42, 44, 48, Општина Кисела Вода, а од 11:00 до 15:00 часот корисниците од населбата Драчево, односно улицата „Чупино Брдо", Општина Кисела Вода.

Демократскиот сојуз: Нова влада после парламентарни избори

Демократскиот сојуз цени дека нема услови да се формира Влада поддржана од СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ниту понудата е сериозна, ниту пак одговорот е искраен.

Ова расправа е “КОНГРЕСНА”, наспроти изборот на лидер на СДСМ и најавениот фракциски “Конгрес”на ВМРО-ДПМНЕ.

Поради сето ова, нaместо јалови расправии, сметаме дека Владата мора посветено да работи на ефикасна борба против пандемијата (посебно набавка на вакцини), деблокада на евроинтеграциите, реформи на судскиот систем и декриминализацијата, стабилноста на државата и економскиот развој, при што опозициските партии мора поодговорно да дејствуваат и да ги поддржат законските проекти сврзани со справување со последиците од здравствената криза и градење на единство околу националните и државни прашања.

Демократски сојуз

ВМРО-ДПМНЕ: Мафијаши се мафијаши - никој не одговораше за бегството на Мијалков

Мафијаши се мафијаши - никој не одговораше за бегството на Мијалков, а сега му ја топат и казната за 3 години

Како поминуваат деновите, така се топи казната на Мијалков во години. Дали казната на Мијалков од 12 ќе се стопи на 9 години, и дали тоа ќе го потврди апелација? Дали ова е дел од договорот Заев - Мијалков?

Му простува ли Заев на Мијалков за да Мијалков преку свои пајташи прикажува вештачки кризи во ВМРО-ДПМНЕ?

Поминаа две недели од бегството на Сашо Мијалков, а власта се уште крие детали од случајот. Заев молчи и не кажува дали два дена колку што Мијалков бил во бегство се договара со него и дали во ЈО е донесен со владин црн пасат.

Откако Мијалков се јавил во ЈО до драмата пред камери има 40 минути. Зошто Мијалков е пуштен 40 минути да се шета на околу наместо веднаш да се однесе во куќен притвор? Дали циркусот на Мијалков пред ЈО беше дел од договорот Заев - Мијалков, со цел да не падне владата на првиот?

Мафијашката коалиција Заев - Мијалков функционира и од затвор. Македонија нема мир додека и Заев не се најде зад решетки.

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

притисни ентер