Плејбој зајачица: За малку ќе умрев , мислев дека сите на улица се мртви

Плејбој зајачицата Лора Драмис зборува за опасноста со која се соочила кога торнадо од 270 км на час го погоди нејзиниот дом во Нешвил.

Оваа 30-годишна Британка се пресели во САД пред шест години, а живее во Нешвил од 2019 година. Покривот на домот на Лора се распаднал среде ноќ, а зајачицата раскажа за магазинот The Sun  како се чувствувала во тој момент. „Се чинеше дека експлодира нуклеарна бомба. Целата работа беше страшна“, вели таа.

Тоа се случило минатиот месец. Две торнада ја погодија областа каде што живее Лора, при што загинаа 26 лица. Таа гледала телевизија кога слушнала предупредување за торнадо и добила порака од другарка да се оддалечи. Првото нешто што го направила, вели таа, го зграбила кучето и истрчала во бањата. „Тоа беше најбезбедно место во мојата куќа“, вели моделот.

Сепак, штом станала од креветот и се упатила кон вратата, силата на ударот ја подигнала. „Тоа беше најстрашното искуство во мојот живот“, раскажува Лора. Прозорците се распукаа и кујната и спалната соба се распаднаа, оставајќи ја заробена во куќата.

"Врескав, мислев дека сите во мојата улица се мртви. Јас бев во пижами и насекаде имаше стакла. И автомобилот ми беше уништен", вели таа. Еден сосед ја извлекол од куќата, додавајќи дека најверојатно ќе била мртва ако отишла во спалната соба наместо во бањата.

Потоа, таа помогнала да се соберат повеќе од 12,000 долари за да им помогне на постарите соседи во обновата.

притисни ентер