Николас Кејџ: Во коцкарница за 20 минути со 200 долари направив 20.000 долари

Бев на Бахами, влегов во казино и се чувствував како маѓепсан, како ништо да не може да тргне на лошо- открива Николас Кејџ.

Актерот Николас Кејџ на својот пријател Мерлин Менсон му дал интервју во кое открива како еднаш среќата го послужила во коцкарница по што веќе никогаш не се пробал во коцкање.

-Последен пат се коцкав пред околу 30 години. Бев на Бахами,влегов во казино и се чувствував како маѓепсан, како ништо да не може да тргне на лошо- открива славниот актер.

Тоа негово чувство брзо потоа се покажало како вистинско, затоа што подигнал стотина пати повеќе од вложеното.

Играв рулет. Влегов со 200 долари и не утнав ниту еден број па дури и госпоѓата која го вртела рулетот рекла: „Ништо послатко од повторување“- рекол Кејџ и додал дека за 20 минити од вложените 200 долари направил 20.000 долари.

Со заработените пари актерот отишол до сиропиталиште на Бахами и по запознавањето со управничката и девата им рекол: „Ова е за вас“.

-И ставив 20 илјади долари во рка, си отидов и никогаш повеќе не се коцкав, затоа што ако продолжев, би ја уништил моќта на тој момент- истакнал Кејџ.

Двајт Хауард: Бен Симонс е младиот Леброн Џејмс

Популарниот Супермен новиот центар на НБА лигашот Филаделфија Двајт Хауард упати пофални зборови за својот млад соиграч Австралиецот Бен Симонс.

Бен е извонреден млад плејмејкер, поточно Point Forward",кошаркар кој некогаш студираше на престижниот ЛСУ Универзитет.

Неговите играчки квалитети никогаш не биле спорни но сега неговиот нов соиграч центарот Двајт Хауард го спореди со никој друг туку со големиот Леброн Џејмс.

„Бен Симонс е младиот Леброн Џејмс. Тој може да биде еден од најдобрите кошаркари на сите времиња.Обожувам да го гледам додека игра, сакам колку е несебичен и колку може да биде лош за другите тимови. Тој се уште се развива и тоа луѓето лесно го забораваат, изјавил Двајт Хауард.

Популарниот Супермен неодамна стана нов член на Филаделфија со порака дека само Док Риверс вистински сакал да го ангажира.

Српската влада ја повлече одлуката за повлекување на црногорскиот амбасадор од Белград

Српската влада, по вечерашниот состанок кај претседателот Александар Вучиќ, се предомисли и ја повлече одлуката за протерување на црногоскиот амбасадор во Белград, Тарзан Милошевиќ.

Премиерката Ана Брнабиќ, која заедно со министерот за надворешни работи никола селаковиќ, беа кај претседателот, изјави дека таа заедно со владата и целата србија, комплетно се согласуваат со изјавата на амбасадорот Владимир Божовиќ.

Црна гора го протера српскиот амбасадор Божовиќ, поради неговите изјава дека одлуката на подгоричкото собрание од 1918 година, за припојување на земјата кон кралството на СХС, била ослободување на Црна Гора и ја одразила слободната воља на црногорскиот народ.

Фото: Шерон Стоун со чудни модринки по нозете

Холивудската актерка Шерон Стоун отсекогаш го привлекувала вниманието на јавноста секако со својот беспрекорен изглед и стајлинг.

Но, сега 62 годишната ѕвезда ги изненади фановите со чудна фотка. Стоун уште еднаш покажа дека на социјалните мрежи воопшто не им робува на трендовите, да се објават фотографии на кој изгледате совршено, актерката редовно објавува фотографии на кои е без шминка и е во опуштено издание.

И во седмата деценија од животот Шерон изгледа одлично, сепак сега фановите се изненадени од нозете на атерката , тие на сликата излгедаат полни со модрици и рани. Никој не знае зошто актерката има повреди на нозете.

Без разлика на се Шерон за фотката доби илјадници лајкови и одлични коментари.

-Мојот пријател и брилијантен стилист ми го испрати ова денес. Не само што сум восхитена, туку сим и благодарна што и со 62 години и понатаму се занимавам со моделинг. Ви благодарам на сите што годинава ме ангажиравте, истакна Шерон Стоун во својата последна објава.

притисни ентер