Николас Кејџ потрошил 150 милиони долари и банкротирал

Николас Кејџ според медиумските шпекулации банкротирал. 

Холивудската ѕвезда успеала да го потроши своето богатство од 150 милиони долари, купувајќи претежно глупости. Медиумите пишуваат дека Кејџ банкротирал поради лоши инвестиции и неразумно трошење пари.

Според медиумите, актерот бил преплавен од долгови во 2009 година, а веќе должел 6,3 милиони долари данок. Кејџ, наводно, почнал да тоне финансиски уште во своите 40 -ти години и вината ја префрлил на неговиот сметководител.

Актерот купи череп на диносаурус Тарбосаур стар 67 милиони години за 300.000 долари. Потоа го купил баварскиот замок од 11 век во Езелванг, Германија, за 8 милиони долари. Потоа купил остров од 40 хектари јужно од Насау за 7 милиони.

Во 2006 година, Николас купи „опседната куќа“ за 3,45 милиони долари, која му припаѓала на серискиот убиец Мадам Делфин ЛаЛори.

Холивудскиот актер поседувал 15 различни резиденции во исто време, вклучувајќи и куќа на плажа во Калифорнија вредна 25 милиони долари.

Во еден момент тој поседувал 50 ретки автомобили и околу 30 мотори. Еден од неговите најскапи автомобили е Ламборџини што го купи во 1997 година за неверојатни 450.000 долари.

Тој потроши милион долари за Ферари Енцо и имаше околу девет Ролс Ројс. Во еден момент тој поседувал четири јахти, а најскапата била проценета на 20 милиони долари. Купил надгробен споменик во форма на пирамида висок два метри, за кој наводно рекол дека се надева дека ќе биде на неговиот гроб.

Руски боксер со голи раце убил мечка, која смртно го повредила неговиот пријател

Од Русија доаѓаат вести кои делуваат како приказна од хорор филмови.

Илја Медведев, 23-годишен руски боксер, со пријателот ловел риба во Сибир кога ги нападнала мечка. Пријателот Вјечеслав Дудник бил нападнат и убиен од мечката, а потоа се свртела кон Медведев. Боксерот извадил пиштол и пукал, но мечката му го исфрлила од рака. Сепак, Медведев успеал да извади нож и да го избоде животното.

„Имаше крици, а потоа и пукотници. Кога пристигнав, видов дека Вјачеслав е мртов“, рекол рибар кој бил во близина и кој го префрлил Медведев во болница.

Според Дејли Мејл, тој има сериозни повреди и е во критична состојба.

Полициско куче изгризало навивач во Холандија, неговите колеги го нападнаа полицискиот коњ

На синоќешниот натпревар во Лигата одигран во Ротердам помеѓу Феенорд и Унион Берлин, имало жесток судир помеѓу германските навивачи и холандската полиција.

Според германски Билд, претставниците на навивачите тврдат дека конфликтот настанал поради лошата организација. Наводно, имало премал број вработени кои ги прегледувале ковид-потврдитее, а некои скенери биле неисправни.

Потврдите за Ковид се разгледувале многу бавно, што резултирало со голема гужва пред влезот и нервоза кај околу 2400 фанови.

Полицијата во Ротердам известува за настаните сосема поинаку. Велат дека биле цел на група хулигани и се судриле со полицијата. При жестоката тепачка имало повеќе повреди. Еден навивач бил каснат од полициско куче, а хулиганите повредиле полициски коњ. Имено, фрлањето пиротехнички средства го исплашило, па паднал со полицаецот кој го јавал.

Портпаролот на Унион ги поддржал навивачите и тврди дека организацијата била навистина лоша и дека повеќето навивачи целото прво полувреме го поминале во ред пред стадионот. Снимките и сликите, вели, ја потврдуваат крајната бруталност на домашната полиција во пресметката со навивачите.

Позната холивудска актерка е уапсена за време на протестите пред Белата куќа (ВИДЕО)

Полицијата во Вашингтон ја уапси актерката Алиса Милано додека протестирала со група истомисленици пред Белата куќа, барајќи промени на правото на глас.

„Само што бев уапсена додека протестирав и барав од администрацијата на Бајден и Сенатот да го искористат своето право и да го заштитат правото на глас. Застанете со мене и кажете им гласно на Сенатот и Белата куќа дека секој мора да ги има тие права, без разлика каде живеат ", напишала актерката на нејзиниот профил на Инстаграм.

Полицијата прво ја предупредила актерката дека заедно со членовите на здружението People for the American Way мора да се тргне од областа, во спротивно ќе мора да ги уапсат според законот кој забранува собирање толпи и окупирање на улици и тротоари.

Патем, актерката пред протестот објавила дека може да биде уапсена. „Денес ќе ризикувам апсење бидејќи минатата година беа воведени 425 закони кои го ограничуваат правото на глас“, рече Милано во видеото објавено на Твитер. „Затоа ќе барам нашиот претседател да направи се` што е во негова моќ за да ги усвои Законот за слобода на гласот, Законот за правата на глас на Џон Луис и Законот за државност на ДЦ“.

Актерката од порано е позната по својот политички активизам, а во 2019 година зборуваше за своето лично искуство со абортусот во знак на протест против рестриктивните закони, кои ги нарече „напад врз женските тела“.

притисни ентер