Најубавата водителка искрено: Ме примија на работа поради градите (ФОТО)

Атрактивната италијанска спортска водителка, Дилета Леота (29) за прв пат јавно проговори за крајот на нејзината љубовна врска со италијанскиот боксер Даниеле Скардино.

Двојката раскина по една година врска. Својата љубовна приказна успеаја да ја држат подалеку од јавноста неколку месеци, а кога сите дознаа за нивната врска, Дилета и Даниеле изгледаа многу заљубено. Се чинеше дека се приближија уште повеќе за време на карантинот, бидејќи тоа време го поминаа во нејзиниот дом во Милано, но кратко потоа следуваше раскинувањето. Непосредно пред летото, водителката беше снимен на одмор.

- Не негирам ништо, имаше голема љубов меѓу нас. Затоа, јас ја опишав таа љубов во мојата книга и покрај тоа што е готово меѓу нас. Кога започнав да ја пишувам книгата, сè уште бевме заедно и во тоа време се чувствував така, па не би било правилно да го побијам сега тоа, рече Дилета во интервју за италијански Чи.

Ricominciamo ⚽️❤️

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

"Дилета е најдоброто нешто што ми го подари животот. Јас не паѓам на земја. Јас сум боксер. Ме погоди, таа ме остави. Јас сум на Сардинија, како и таа , но за жал не сме заедно", изјави Скардина за порталот Типс во август..

Пред да се заљуби во Даниеле Скардино, Дилета беше во врска со менаџерот Матео Мами, еден од натпреварувачите во италијанската верзија на шоуто ‘Танц со Sвездите’. Сега оваа спортска водителка се обидува сама да најде нов животен баланс.

- Сега? Јас сум соло. Цело време бев во врски. Морам да имам храброст да се запознаам себеси и да донесам некои одлуки. Морам да можам да го гледам филмот самостојно, без да морам да плаќам никому, изјави Дилета за раскинувањето и продолжи за својата работа:

- На почетокот не беше лесно. Тогаш еден колега ми рече дека ме вработиле само поради моите гради, но јас не ја напуштив Скај ТВ поради тоа. Одлучив да заминам бидејќи тоа беше нов предизвик за мене, а исто така почувствував дека пазарот на ТВ-сателитот се менува, рече таа.

Prima e dopo la quarantena 🤣

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

На крајот од интервјуто, таа се осврна и на гласините за флертувањето со Златан Ибрахимовиќ, со кого беше видена ова лето.

- За мене е неприфатливо да се биде во врска со женет маж. Со сите избори што постојат во светот, потребно е да не се влегува во погрешни ситуации, заклучи Дилета.

Згодната Никол покажа со што го завела Бред Пит

Освен убавото лице, полните усни, заради што неверојатно потсетува на Ирина Шајн, таа има и совршена фигура.

Откако во јавноста како бомба одекна веста за нејзината врска со Бред Пит, атрактивната Германка со полски корени Никол Потуралски стана вистинска сензација. Нема веќе кој не знае за нејзиното име, а згодната бринета тоа знае да го искористи.

Се до неодамна таа беше обичен модел со адреса на живеење во Берлин, а денес името Никол Потуралски и тоа како е познато. Заради врската со холивудскиот шармер, и се отворија многу врати во модната индустрија.

Но, не е само новата љубов заслужна за тоа. Потуралски дефинитивно има предиспозиции да стане нов супермодел.

Освен убавото лице, полните усни, заради што неверојатно потсетува на Ирина Шајн, таа има и совршена фигура.

Тоа сега и го покажа на јавноста преку својот јавен Инстаграм профил на кој ја следат неверојатни 230 илјади луѓе.

Додека во тоалетот од хотелската соба позираше пред последното снимање, многумина останаа без здив гледајќи го нејзиното совршено обликувано тело. Совршените пропорции дојдоа до израз,а на многумина им стана јасно со што таа успеала да го заведе хиливускиот актер.

Никол се фотоградираше во бикини со леопард принт и напиша дека не може да оди на плажа, но затоа себе ќе си дозволи ден во спа центар.

Видео: Студенти во Англија преку прозор бегаат од обезбедување

Студенти во Англија се снимени како скокаат низ прозорци за да побегнат од обезбедувањекое им ја попречило забавата во време на корона.

Снимките споделени на социјалните мрежи покажуваат како студентите се спуштаат од голема височина додека пријателите се обидуваат да ги фатат.

Гласноговорникот на Универзитетот во Салдорд рекол дека се свесни за проблемот и дека преземаат мерки.

-Студентите ги потсетувавме и продолжуваме да ги потсетуваме на правилата и однесувањето кое од нив се очекува, рекол тој.

Гебрејесус: Наредните месеци ќе бидат посебно тешки

Наредните месеци ќе бидат посебно тешки кога станува збор за пандемијата со корнавирусот, изјави генералниот директор на СЗО Тедрос Гебрејесус.

Гебрејесус на состанокот во Женева рекол дека ова е критичен момент кога станува збор за пандемијата, особено на северната хемисфера. Тој истакнал дека неколкуте наредни месеци ќе бидат многу тешки и дека некој земји се на опасен пат, пренесе „ТАС“.

Голем број земји бележат раст на бројот на заразени, што доведува до преоптоварување на здравствениот систем, истакна генералниот директор на СЗО.

Тој ги повика лидерите на државите да преземат итни чекори со цел спречување на понатамошно влошување, како и сеопфатна анализа на епидемиолошката ситуација и итно прилагодување на мерките во оние места кои бележат голем раст на бројот на новозаразени.

Освен тоа, властите мораат јасно да ја информираат јавноста за реалната епидемиолошка ситуација и да им помогнат на граѓаните и економијата, додава Гебрејесус.

Тој забележал дека има недостаток на кислород во многу болници низ светот.

Некои од најсиромашните држави на светот имаат само 5 до 20 отсто од потребниот кислород за лекување на пациенти, истакна генералниот директор на СЗО.

притисни ентер