На скромна свадба се ожени најдобриот ракометар на светот (ФОТО)

Најдобриот ракометар на светот за 2019 година по избор на Handball-Planet, 32-годишната Микел Хансен се ожени за долгогодишната девојка Стефани Гунделах.

„Само што се оженив“, напиша тој со  фотографијата а заедно со нив е малиот син Еди Макс што  го добија минатата година.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

JUST MARRIED👰🏽🤵🏽💍

A post shared by Stephanie Gundelach (@sgundelach) on

Фановите беа изненадени од модниот избор на Хансен за свадбата. Иако ракометарот на данската репрезентација и ракометниот клуб ПСЖ носеше кошула и панталони, тој остана верен на неговиот спортски дух и носеше патики. Неговата сопруга е облечена во бело палто и сандали со високи потпетици.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mr & Mrs

A post shared by Stephanie Gundelach (@sgundelach) on

Стефани (33) е дански стилист и креативен консултант. Хансен беше прогласен за најдобар ракометар во светот од страна на ИХФ во 2011 година.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Birthday boy

A post shared by Stephanie Gundelach (@sgundelach) on

притисни ентер