МНТ од утре со претстави на „youtube“ во 20 часот

Македонскиот народен театар соопшти дека од утре ќе започне претстави на интернет.

-Драга публико, бидејќи овие денови не можете да уживате во магијата на театарската игра, МНТ е секогаш тука за вас.

Од утре со почеток од 20 часот стартуваме онлајн и во вашите домови, каде што бесплатно преку нашиот youtube-канал можете да ги гледате претставите со следниот редослед:

18.3. „Сомнително лице“,

19.3. „Изгубени Германци“,

20.3. „Парите се отепувачка“,

23.3. „Да тргнеме сењор“ и

 24.3. „Мајсторот и маргарита“.

Останете дома, почитувајте ги препораките, бидете со нас и гледајте не онлајн. – соопштија од МНТ.

  

притисни ентер