Милијардерката Кајли Џенер покажа што носи во чантата,фановите бесни(ВИДЕО)

Кајли Џенер сними видео на Јутјуб во кое покажа што носи во нејзината скапа торба Биркин и успеа да ги разбесни обожавателите.

Имено, Кајли избезумено ги извади козметичките производи од прескапата дизајнерска торба, а целото видео го претвори во една голема реклама за Кајли Козметика.

Прашок, хијалуронска киселина, средство за дезинфекција на рацете, влажни марамчиња, парфем, кармини, ленти за коса, маска за лице - сето ова Кајли го извади од торбата и сето тоа беше со нејзиниот потпис. Сепак, имаше неколку ситници во торбата кои не беа поврзани со нејзиниот бизнис, но луѓето сè уште останаа бесни.

„Не требаше да го нарече ова„ она што го имам во торбата “, туку„ она што го имам во мојот бренд ““, „Снимила реклама за своите производи“, „Можеше само да каже дека е реклама“, „Да, таа едноставно носи неотворена амбалажа на сјај за усни во торба “, пишуваат луѓето во коментарите на социјалните мрежи.

Инаку, Кајли Козметика и донесе вистинското богатство на најмладиот член на кланот Кардашијан-Џенер. Компанијата Coty издвои над 600 милиони долари минатиот ноември за 51 процентен удел во „Кајли козметика“.

Марката првично се викаше Kylie Lip Kits , но кога Кајли во 2015 година призна дека ги зголемила усните, наскоро се смени и името на компанијата. Компанијата продала козметика во вредност од околу 630 милиони долари во првите две години.

Најголемиот дел од промоцијата на брендот Кајли е направен преку социјалните медиуми, претежно Инстаграм. "Социјалните мрежи се неверојатна платформа. Имам толку лесен пристап до фановите и клиентите", изјави Џенер порано за Форбс.

Со заработка од 590 милиони долари оваа година, Кајли се најде на врвот на листата на најплатени познати личности во светот, скоро три пати победувајќи го нејзиниот зет Канје Вест, кој е на второто место со заработка од 170 милиони долари.

Физичка пресметка во утринските часови во Кичево

 Во раните утрински часови во близина на бензиска пумпа во Кичево бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу А.В.(17), А.З.(20), двајцата од Кичево и Б.С.(37) од Битола.

По целосно документирање на настанот, ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Тој додаде дека вчера полициски службеници од ОВР Кичево го лишиле од слобода З.Г.(42) од Кичево. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени семки од растението канабис сатива и марихуана. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Пендаровски на средба со освојувачите на медали на Јуниорската балканска математичка олимпијада

 Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими учениците натпреварувачи на 24-та Јуниорска балканска олимпијада по математика, кои освоија златна, сребрена и две бронзени медали.

Честитајќи им на учениците за овој успех, шефот на државата истакна дека тој и целата македонска јавност со голема радост ја примиле оваа вест, која кај сите предизвика чувство на гордост и на среќа.

– Уживајте во овие моменти и радувајте се. Да се биде победник на Олимпијада е голема работа и сите не направивте горди. Вие сте позитивен пример за сегашните и идните генерации. Вашите медали што гордо и денеска ги носите на градите упатуваат порака до сите млади во нашата држава дека со посветена и напорна работа, со вложен труд, секогаш резултатите доаѓаат, нагласи Пендаровски.

Тој додаде оти нивниот успех покажал дека нема нерешливи задачи, кога кон нив се пристапува тимски и одговорно. Пендаровски им порача дека очекува да продолжат по истата патека, како и дека секогаш со мотивираност, желба и дисциплина можат да се совладаат и најголемите предизвици.

Учениците на средбата ги раскажале импресиите од одржаната Олимпијада, како и периодот на нивните подготовки, кои се одвивале во специфични услови поради Ковид-19.

– Тоа не го намали нашиот ентузијазам и желба за успех. Напротив, тоа не мотивираше дополнително и со поголем елан да работиме и да покажеме дека и во нашата земја се негува љубовта кон математиката, рекоа учениците на средбата.

Од 9 до 13 септември годинава во Грција виртуелно се одржа 24. Јуниорска балканска математичка олимпијада на која нашата екипа, сместена во просториите на Природно-математичкиот факултет во Скопје, се натпреваруваше преку видео-конференциска врска.

Екипата ја сочинуваа Никола Спировски – освојувач на златен медал, Дамјан Давков – освојувач на сребрен медал, Никола Цветаноски – освојувач на бронзен медал, Марија Атанасова – освојувач на бронзен медал, Матеј Гелев, и Емилија Николовска. Водач на тимот беше Делчо Лешковски, а заменик водач Борче Јошевски.

Годинава, на 24-та Јуниорска балканска математичка олимпијада учествуваа десет земји од Балканот и осум држави – гости, а ги опфаќа сите ученици од основното и од средното образование кои до денот на одржувањето не навршиле петнаесет и пол години.

Пасоши и лични карти со новото уставно име на државата од следната година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски очекува следната година да почне примената на проектот за пасоши и лични карти со новото уставно име на државата.

-Управувачкиот комитет во МВР континуирано работи на имплементација на проектот и очекувам дека многу скоро веќе ќе има конечен датум од којшто ќе почнат новите пасоши, изјави денеска Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање, при посетата на Полицискиот центар Ѓорче Петров.

Важно е, дополни, што постоечките патни исправи и обрасци се употребуваат и државата има најдено начин за тоа до моментот додека да се направат новите и со самиот момент на можност за печатење и за имплементација на тој проект и ќе започнеме со тоа, така што, очекувам во 2021 година да започнеме со имплементација на овој проект.

притисни ентер