Миа Калифа се разведува

Миа Калифа на социјалните мрежи објави дека се разведува од сопругот Роберт Сандберг по две години брак.

„Со сигурност можеме да кажеме дека пробавме се за да успее нашиот брак, но по речиси една година терапија и работење на тоа, се разделуваме, знаејќи дека еден во друг ќе имамае пријател за цел живот и дека навистина се обидовме“, пишува Калифа.

Таа додава дека причината не е еден инцидент, туку нешто друго.

„Секогаш ќе се сакаме и почитуваме затоа што знаеме дека еден изолиран инцидент не е причина за нашето раскинување, туку кулминација на нерешените, фундаментални разлики за кои не можеме да се обвинуваме меѓусебно“, пишува Миа.

"Го затвораме ова поглавје без жалење и двајцата започнуваме од почеток, разделени, но поврзани преку неверојатно семејство, пријатели и љубов кон нашите кучиња. Ова дојде предоцна, но ние драго што одвоивме време и дадовме се од себе и сега можеме да заминеме знаејќи дека дадовме се од себе “, заклучува таа.

Миа и Роберт се верија во март 2019 година, а се венчаа на 10 јуни истата година.

28-годишната инфлуенсерка и поранешна порно ѕвезда веќе има еден брак зад себе што го склучила со своето момче од средно училиште. Тие се венчале во 2011 година а се развеле во 2014 година. И тој развод бил после две години брак.

Фото: Адријана Лима позира гола под месечевата светлина

Бразилската манекенка Адријана Лима објави нова фотографија на Инстаграм на која позира целосно гола.

Славната манекенка го покажа своето совршено тело позирајќи гола на месечевата светлина.

-Кога ќе се сретнат двете Месечини, напиша Адријана во описот на објавата.

Иако манекенката минатиот месец наполни 40 години, се уште изгледа феноменално и не покажува знаци на стареење.

Фото: Ѓоковиќ со белгиските гимнастичарки стана хит на интернет

Новак Ѓоковиќ повторно воодушеви бројни фанови на спортот ширум светот, неговиот ведар дух и дружељубивост секогаш се препознаваат.

Овој пат тој влегол на тренинг од олимписки гимнастичарки и им се придружил.

На интернет стана хит фотографијата која на својот Инстаграм профил ја објави белгиската олимписка гимнастичарка Нина Дерваел.

На фотографијата Нина вежба пред натпреварот а во изведувањето на шпага и се придружил и Новак Ѓокович и уште некои белгиски натпреварувачки.

„Кога Новак Ѓоковиќ ќе те замоли за фотографија, едноставно не можеш да одбиеш“, напиша Нина во описот на фотографијата.

Насмевнатиот Ѓоковиќ со шпагата ги освои срцата на фановите на белгиската натпреварувачка, а објавата е преполна со позитивни реакции.

Видео: Американски пожарникари возат низ голем пожар

Шумските пожари и понатаму беснеат на западот од САД.

Се бележат рекордни теператури, многу граѓани морале да ги напуштат своите домови, а пожарникарите се борат против пожарите во екстремни услови.

Двајца пожарникари загинале во пад на авион. На северот од Невада, недалеку од границата со Калифорнија, дошло до масовна евакуација поради избивање на пожар предизвикан од гром. Еден пожар создал голем облак од чад и пепел кој во комбинација со временските услови создал сопствени молњи.

Во Орегон пожарот зафаќа површина од 311 километри квадратни.

Пожарникарите објавија снимка од возење во сред пожар. Погледнете ја:

притисни ентер