Мајка го воодушеви светот: Со една рака фаќа топче, со друга го држи бебето (ВИДЕО)

Сан Диего Падрес загубија од  Чикаго Кабс во средата, но тоа не спречи една навивачка, самопрогласена „мултитаскинг мама“ да стане вирална на социјалните мрежи.

Мајката од Калифорнија стана хит откако е снимена како фаќа топка со едната рака додека со другата го држи бебето. „Мајките се неверојатни“, стои на снимката на официјалниот профил на Падрес.

Се испоставило дека станува збор за Лекси Витмор и нејзиниот тригодишен син Маверик. Таа дошла на мечот за време на посетата на нејзиниот роден град, додека нејзиниот сопруг бил отсутен поради обврски во морнарицата, пишува Фокс Њуз.

"Кога снимката стана вирална, малку се изненадив, но мислам дека тоа е затоа што дава увид во животот на сите мултитаскинг мајки кои ги прават сите работи одеднаш. Тоа е само мал увид во тоа", рече таа.

Патем, „Кабс“ го добија натпреварот со 3-1.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер