Лука Дончиќ по Олимпијадата ќе потпише договор во НБА од 202 милиони долари

Откако пристигна во Далас Маверикс во НБА лигата во 2018 година, Лука Дончиќ ја докажува својата класа од сезона во сезона, и со своите игри и со освоените награди.

Тој беше член на најдобрите пет дебитанти и беше прогласен за најдобар дебитант во сезоната 2019 година, а во следните две години со своите настапи освои место во првата петорка на лигата и веќе двапати играше на Ол-стар натпреварите .

Во првите три сезони, тој имаше просек од 25,7 поени, 8,4 скокови и 7,7 асистенции по натпревар, а неговите настапи ги натераа да го споредат со Леброн Џејмс и да го наречат комбинација од Меџик Џонсон и Лери Бирд. Далас Маверикс го гледаат како играч на франшиза и се подготвени да го потврдат тоа со новиот договор што го подготвија за него.

Според добро информираниот Марк Штајн, тие само го чекаат крајот на Олимписките игри, каде Дончиќ брка добар резултат со Словенија, со цел Мавси да го врзат за себе со продолжување на договорот во следните пет сезони . Договорот што му го нуди Далас е вреден 202 милиони долари.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер