Лудувал по Менхетн со надградена Gemballa и завршил во затвор (ВИДЕО)

Среќа во несреќата е што поради пандемијата на коронавирус улиците во центарот на Њујорк е празни и е избегната голема несреќа.

Надградениот автомобил „Порше“ се движел по 11-та авенија и се удри во друго паркирано возило откако возачот изгуби контрола над скапиот автомобил. Иако автомобилот е тешко оштетен, возачот одлучил да продолжи да вози. Неколку стотици метри подалеку, откако изгубил неколку делови од автомобилот, се удрил во уште три паркирани автомобили и застанал. Полицијата пристигнала за кратко време и го уапсила возачот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Porsche Gemballa Gt Mirage RIP #gemballamiragegt #gemballa #porsche #carreragt @pcny

A post shared by NEW/USED Cars For Sale (@broadwayautony) on

Медиумите откриваат дека станува збор за 33-годишниот Бенџамин Чен, кој е уапсен за несовесно возење и возење под дејство на опијати.

Инаку , автомобилот е уникатна работа вредна за секое внимание. Претежно, станува збор за Gemballa Mirage GT, надоградена верзија на Porsche Carrera GT. Се напојува со 5,7 V10 со околу 670 КС и 630 Nm. 100 км на час стигнува за 3,7 секунди, а максималната брзина е 335 км на час. Биле произведени само 25 примероци од овој автомобил.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rough morning *photos taken by me*

A post shared by ronnie c 📷 (@ronniecnyc) on

притисни ентер