Костадиновска на трибината „Најдоброто за нашата општина"

Секогаш кога пратениците од ВМРО ДПМНЕ нема да дојдат да си ја заработат платата и да гласаат помош за граѓаните, јас ќе сум таму, вели Костадиновска.

Пратеничката на СДСМ Бисера Костадиновска на трибината „Најдоброто за нашата општина" во Битола се осврна политиките на СДСМ, на реализираните ветувања во изминатите четири години.

Воведовме поврат на ДДВ, досега вративме 36,3 милиони евра кај граѓаните како дел од ДДВ искажано во фискалните сметки, со новиот закон за отпис на камати и долгови предвидуваме отпис на долгови и камати на 150.000 граѓани на државата, ги изгласавме и измените на Законот за работните односи, кои беа наше предизборно ветување, а кои се однесуваат на пензионирање со 64 години возраст и 15 години стаж, истакна Костадиновска.

Таа додаде дека е исполнето ветувањето за намалување на администрацијата, се отвораат можности за вработување на младите, а ДДВ-то за електрична енергија го намаливме од 18% на 5%.

Пред само десет дена во Собранието го изгласавме законот за утврдување јавен интерес и номинирање на стратешки партнер за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 и коридор 10 односно делницата на автопатот Прилеп – Битола, истакна Костадиновска, додавајќи дека со ова се остварува уште едно ветување.

И сето ова во и многу повеќе сработивме во време на пандемија, во време на здравствена и економска криза, нагласи Костадинова, додавајќи дека и и во вакви услови ВМРО ДПМНЕ знаеше само да кочи и блокира, да одмага и да не гласа.

Секогаш кога пратениците од ВМРО ДПМНЕ нема да дојдат да си ја заработат платата и да гласаат помош за граѓаните, јас ќе сум таму! Ќе гласам! Вие сте на прво место! Затоа сме избрани- да работиме за вас! Јас сум народен пратеник и таква планирам да останам! Ние сме власт на која граѓаните им се на прво место! И ако треба да одговарам, преферирам да одговарам за гласањето за петтиот пакет мерки отколку за украдени пари и наместени тендери, порача Костадиновска.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер