Клое Кардашијан објави снимка од ќерка ѝ во приватен авион, сите ја критикуваат (ФОТО)

Клое Кардашијан уште еднаш ја вознемири јавноста.

Таа објави фотографија од нејзината ќерка во приватен авион само неколку недели откако Кајли Џенер беше критикувана за 17-минутно возење со авион.

Така, 38-годишната Клои на Инстаграм објави фотографија од нејзината четиригодишна ќерка Тру Томпсон како седи во приватен авион. Се насмевнува додека држи таблет и јаде чипс. Зад неа е ќебе на позната модна куќа.

„Мојата мала дама“, напишала гордата мајка.

Додека многумина коментираа колку е слатко девојчето, вклучувајќи ја и Кајли, многумина ја критикуваа дека користела приватен авион.

„Дали летавте повеќе од 10 минути или пак ја убивате планетата со вашите шеги? Праша еден, додека друг додаде: „Веројатно мораше да одиш до крајот на улицата, па реши да летате наместо да пешачите“.

Минатата недела Џенер објави фотографија на која позира пред приватни авиони во сопственост на неа и партнерот Тревис Скот. Профилот на Твитер кој ги следи познатите личности ја информирал јавноста дека авионот на Кајли Џенер бил во воздух цели 17 минути. Многумина ја навредуваа дека се фали со своето богатство и ја загадува околината.

„Споделувате со нас фотографии од природата и прекрасни сцени од дивината, па навистина не разбирам зошто водите таков начин на живот. Авиони, големи автомобили, огромни куќи... Вашиот јаглероден отпечаток ја уништува Земјата... Бесмислено “, изјавило едно лице.

Не е познато каде отишла Клои со својата ќерка. Пред две недели таа потврди дека чека второ дете со Тристан Томпсон, кое ќе им го роди сурогат мајка.

СДСМ: На Мицкоски не му е гајле за граѓаните, само тендерите му се во глава

Христијан Мицкоски деновиве тврди дека бил загрижен, за кризата и нејзините последици врз граѓаните и стопанството, а од друга страна внатре во ВМРО-ДПМНЕ се кара за тендери и провизии.

Во ВМРО-ДПМНЕ самите се фатија во криминал за тендер од 136 милиони евра и за провизии и со никакви фабрикувани лаги и конструкции, ниту со лажна загриженост за кризата, тоа не можат да го прикријат.

Мицкоски има шанса да покаже одговорност во време на светска економска и енергетска криза, со своите бизниси со хидроцентрали, кои што се потврдени и официјални документи од институции.

Ако навистина е загрижен за енергетиката и за економскиот стандард, тогаш зошто Мицкоски не сака да ја отстапи произведената електрична енергија на граѓаните?

Затоа што на Мицкоски паметот му е во тендерите, не му е гајле за граѓаните.

СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е во центарот на соларен картел тежок 26 мил евра, денес нови детали

Прв ден откако Ковачевски е мандатар за влада фирмата основана од него Пиксел груп добива 203 илјади евра државна помош, денес следат нови детали.

Прв ден откако Ковачевски е мандатар за влада фирмата основана од него Пиксел груп добива 203 илјади евра државна помош.

Во период од 2019 година до 2021 година Пиксел груп основана од дезертерот Ковачевски од владата и од ФИТР добила над половина милион евра помош. Во половина од тој период Ковачевски е заменик министер за финансии.

Ковачевски е во центарот на соларен картел тежок 26 милиони евра, а Пиксел груп основана од него е фирмата околу која се врти аферата Броило.

Аферата Броило не завршува само кај фирмите на соларниот картел, туку тие учествувале во прикривање на неправилности и како надзор.

Имено фирмата на кумот на Ковачевски, КМГ ЕОЛ Квазар е надзор над проектот за промена на постојните светилки и поставување на бандери во општина Гази Баба, додека со неа управува кадар на СДС.

Според утврденото од општината, но и според Финансиската полиција фирмата изведувач пишувала дека поставила бандери или сменила светилки, на места каде воопшто ги немало, и сето тоа било со потпис на надзорор, т.е. фирмата на кумот на Ковачевски.

За овој случај веќе се води истрага.

Мрежата во соларниот картел допрва ќе се отплетува. А дезертерот Ковачевски да не чека и да си поднесе оставка веднаш.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Во Мексико вооружени напаѓачи упаднаа во Градско собрание и убија 18 луѓе

Вооружени напаѓачи вчера упаднаа во Градското собрание на Сан Мигел Тотолапан и отворија оган, при што загинаа 18 луѓе, а двајца се повредени, соопшти мексиканската полиција.

Меѓу жртвите се и градоначалникот Конрадо Мендоза и неговиот татко, поранешен градоначалник.

Сан Мигел Тотолапан се наоѓа во регионот Тиера Калиенте, западно Мексико каде наркокартелите се борат за превласт.

Жителите на Сан Мигел Тотолапан гневни од киднапирањата од локалната банда „Лос Текилерос“, во 2016 година ја киднапираа мајката на водачот на бандата за да обезбедат ослободување на други лица.

притисни ентер