Кабинет на Црвенковски: Се воздржуваме од изјави на кое било прашање во јавноста

Бранко Црвенковски не открива дали се точни информациите дека ќе формира нова политичка партија. 

Од неговиот кабинет за Канал 5 само кусо одговорија дека поранешниот претседател останува на истиот став да не дава изјави во јавноста по било кое прашање. Сепак, неговиот наследник, претседателот на СДСМ, Заев, верува дека најавите за враќање на Црвенковски на политичката сцена се приказни и шпекулации.

-Претседателот Црвенковски не може да биде друго освен СДСМ, тоа ни е јасно на сите и затоа не верувам во вакви приказни кои што се пуштени во јавноста дека тој ќе формирал нова партија. Тоа не е точно, но дефинитивно треба да го прашате него. Тој е еден од основачите на СДСМ, беше премиер, претседател, наш општественик. Шпекулациите се присутни заради тоа што во Охрид се најавува нова листа од наши докажани социјалдемократи,истакна Зоран Заев – премиер и претседател на СДСМ.

Иако неколку години поранешниот претседател е далеку од очите на јавноста, во ноември минатата година го замрзна членството во СДСМ поради несогласувања со официјалните ставови на Заев и партијата за македонско-бугарските односи и историјата, за што оттаму му возвратија дека Црвенковски е историја.

Повлекување од заменик-претседателската функција во СДСМ неодамна најави и Шеќеринска, но со објаснување дека дава шанса за нови кадри, а дилеми во јавноста предизвика и разрешувањето на директорот на пазарниот инспекторат Стојко Пауновски, кој беше назначен на позицијата од владејачката партија.

Во пресрет на локалните избори пак во Охрид долгогодишни партиски активисти формираат независна листа во Советот на општината.

Од СДСМ негираат дека ваквите случаи се одраз на поделби на партијата на повеќе крила и уверуваат дека партијата е обединета.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер