Италијанска новинарка случајно покажа премногу, снимката е хит (ВИДЕО)

Италијанската новинарка Паола Ферари стана хит на социјалните мрежи кога се проширија снимки од нејзиното известување од еден од натпреварите на Европското првенство.

Имено, 60-годишната новинарка се чини дека не знаела дека ја снима камера, ги прекрсти нозете и за момент го покажа меѓуножјето, слично на Шерон Стоун во филмот „Сурови страсти“.

Инаку, Ферари работи за италијанската телевизија РАИ и е домаќин на специјалната програма по повод Европското првенство, а откако нејзината снимка стана вирална,таа прокоментира.

"Снимката стана вирална и повеќе се зборува за тоа отколку што се случува на теренот. Се случи, ништо страшно", рече таа.

Таа исто така коментираше за споредбите со Шерон Стоун.

"Таа е една од најсексапилните жени на светот. Споредбите се малку претерани затоа што Шерон Стоун не носеше долна облека во таа сцена. Повеќе сакам да си го чувам здравјето и да одржувам хигиена", заклучила таа.

Корисна функција за полесно споделување на новиот „Android“

„Google“ неодамна ја пушти во употреба третата бета верзија од „Android 12“ за одредени корисници, како би ја тестирале.

Новата верзија има неколку новитети. Еден од нив е оптимизацијата за споделување на „URL“ линкови.

Споделувањето на линкови е сега доста олеснето, според информациите на „XDA“.

Сега корисниците на мобилната верзија на „Chrome“ во горниот десен агол ќе имаат опција со еден клик автоматски да го копираат линкот. И не само тоа.

Со притискање на тоа копче излегуваат и опции за тоа каде корисникот сака да го сподели линкот.

Новата верзија на Андроид ќе донесе уште неколку интересни функции, кои ќе бидат откриени кога ќе бидат тестирани.

Урнебесно видео од Реми Гилард посветено на Олимписките игри

Познатиот француски комичар повторно изненадува со своите лудории.

Овој пат тој направи видео посветено на Олимписките игри.

Станува збор за компилација од повеќе снимки на кои Гилард се мечува со пчелар, вози кајак по ескалатор, сурфа со даска во перална за автомобили и т.н.

Реми Гилард е француски комичар кој со својата уникатна смисла за хумор често го привлекува вниманието на целиот свет. Овој пат тој успеа да изнуди насмевки од многу љубители на спортот.

Неготово ново видео на Фејсбук досега е погледнато над три милиони пати.

Џеј Ло покажа како изгледа без шминка

Џенифер Лопез на Инстаграм објави видео на кое е без шминка.

Објавата ја погледнале повеќе од четири милиони луѓе.

„Имаш лице како бебе“; „Морам да признаам дека изгледаш прекрасно без шминка“; „Изгледаш многу помлада“; „Ти си толку прекрасна“, се дел од коментарите на фановите.

Претходно на Инстаграм Стори таа објави уше една фотографија на која позира во природно издание.

Многумина и порачаа дека сјае и дека веруваат дека за тоа е заслужен актерот Бен Афлек.

притисни ентер