Хамилтон : Во Формула 1 не смее да има големи разлики

Светскиот шампион во Формула 1 , Британецот Луис Хамилтон наредниот викенд има шанса за освојување на петтата титула на трката во Мексико.

Хамилтон би славел дури и ако неговиот противник , Себастијан Фетел победи ан трката за Големата награда на Мексико , зашто има 70 поени предност на три трки до крајот на натпреварите.

,, Дојдов во Мексико со една цел , да победам. Калкулации не ме интересираат. “ , дециден е Хамилтон. Тој смета дека не би смеело да има големи разлики меѓу првиот и последниот .

,,Како може да има три секунди разлика меѓу Мерцедес и Мекларен? Тоа е премногу.” , смета Британецот.

притисни ентер