Ѓоковиќ лесно во 3 коло на АТП Мастерсот во Рим

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ настапот на АТП Мастерсот 1000 во Рим го започна со лесна победа во 2 коло над искусниот Шпанец Алберт Монтањес од 2-0 .

Ѓоковиќ пласманот во 1/8 финалето го избори со лесна победа  над Монтањес од 2-0 по сетови 6-2 и 6-3 за која му беа потребни само 70 минути.

Во тратата рунда противник на Ѓоковиќ ќе биде победникот од мечот меѓу искусниот Швајцарец Станислас Вавринка и Украинецот Александар Долгополов.
притисни ентер