Фотомодел очајно сака да има најголем задник на светот , ќе плати 50.000 долари (ФОТО)

Инстаграм моделот сака да го има најдобриот задник на светот.

Мели Санта е 24-годишна девојка која ја следат повеќе од 400.000 луѓе на Инстаграм и која редовно објавува провокативни фотографии во а долна облека.

Покрај тоа, таа обожава пластична хирургија и признава дека веќе имала неколку, вклучително и бразилски лифт на задникот, операција на носот, две операции на дојките и ги пополнила усните . Но, и покрај вниманието што го добива, персиската убавица сака уште операции - конкретно таа сака поголем задник, откри за Дејли Стар.

"A real Trophy needs to be kept on display"

A post shared by Meli Santa (@theonlymeliii) on

„Го сакам најдобриот задник на светот. Јас сум во мисија да го зголемам“.

„Мојот задник сега изгледа прилично природен, но претпочитам вештачки изглед, затоа сакам со импланти да го зголемат уште повеќе“, објасни таа.

Handle with care 🤏🏽

A post shared by Meli Santa (@theonlymeliii) on

„Ќе одам на операции сè додека не го добијам резултатот што го сакам“, откри девојката, на која фановите и плаќаат 200 долари месечно за да се претплатат на нејзиниот премиум Snapchat.

💦🔥

A post shared by Meli Santa (@theonlymeliii) on

Но, нејзината мисија не оди според планот. Таа вели дека сите естетски хирурзи со кои разговарала, одбиле нова операција.

„Многумина се восхитуваат на мојот задник и ме прашуваат каде го направив. Тие ми велат дека е 100% природен и не треба да го менувам“.

" ✨⚡️

A post shared by Meli Santa (@theonlymeliii) on

„Посетив голем број естетски хирурзи кои ме советуваа да не го менувам. И тие го одбиваат тоа затоа што е веќе голем, така што уште поголем ќе изгледа непропорционален на моето тело“.

Но, Мели вели дека е толку очајна што е подготвена да плати повеќе. „Ќе му платам 50 000 долари на секој реномиран хирург кој ќе ја исполни мојата желба“, рече таа, додавајќи дека е подготвена да отпатува во кој било дел од светот за нејзината мисија за најдобар задник на светот.

МВР: 378 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 378 прекршоци. 

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со својата влада изминативе години донесе само корупција, криминал и хибриден режим

  Наместо СДСМ да ги лаже граѓаните преку бледи и стерилни соопштенија, нека одговори со кои партии ќе обезбеди мнозинство и кој ќе биде премиер.

На граѓаните преку глава им е од лагите на СДСМ.

Граѓаните на Република Македонија знаат дека СДСМ нема да обезбеди подобра иднина.

СДСМ со својата влада изминативе години донесе само корупција, криминал и хибриден режим.

Лагите на Заев веќе не поминуваат, прочитани се.

Заради тоа што Заев и власта беа фрлени на криминал Македонија секој ден тонеше се повеќе и повеќе.

Граѓаните не ги заслужуваат овие погубни политики на СДСМ и Заев. Граѓаните заслужуваат многу подобро.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Одрони на патот Делчево – Македонска Каменица – Кочани под браната Калиманци

Дождот што во текот на вчерашниот ден паѓаше на територијата на општините во пијанечкиот регион повторно предизвика одрони на патниот правец Делчево – Македонска Каменица – Кочани. 

Како што јавуваат возачи, поголеми одрони во моментот има во близина на првиот мост под браната Калиманци.

-Одроните се на десниот дел од коловозот од патот Делчево – Македонска Каменица – Кочани, веднаш под браната Калиманци. Едната сообраќајна лента е слободна за движење, но треба да се внимава бидејки одроните се на место пред свиок, велат возачи.

Додаваат дека на останатиот дел до Кочани патот е чист освен ситни камчиња во близина на некогашниот голем одрон кај месноста Саваро.

Екипи на подружницата на ЈП „Македонија пат” се запознаени за случајот и најавуваат брзо расчистување на одроните. Долж целиот патен правец асфалтот е сув и возачите возат по суви коловози.

притисни ентер