Фото: Најпознатата светска фудбалска навивачка повторно провоцира

Со своето бујно деколте ги излуде фудбалските фанови од целиот свет. 

Вака денеска изгледа сексапилната Лариса Рикелме, најпознатата светска фудбалска навивачка.

Пораде неа многумина почнаа да навиваат за фудбалската селекција на Парагвај.

Мобилниот телефон меѓу градите е синоинимот за Лариса Рикелме која светска слава доживеа на Мундијалот во Јужна Африка во 2010, кога фоторепортерите ја сликаа во провокативно издание во дрес на Парагвај.

11 години подоцна Лариса се уште живее на сметка на старата слава. Долго време нејзините фотки беа меѓу најбараните на Гугл и на социјалните мрежи.

Фотографиите од Лариса се споделуваа на секаде низ светот. „Жешката “ навивачка ексрпесно стана светски позната. Лариса тоа го искористи и заработи многу пари на сметка на својот изглед. Дури стигна и до насловната страницана најпоизнатиот мажки магазин на светот Плејбој,, а сната и заштитно лице на многу познати брендови.

Сега Лариса ужива на вистински начин, шѓета низ светот и се фотографира во бикини.

Со последната фото сесија во бело бикини повторно предизвика воздишки меѓу своите милионски фанови.

Видео-Фото: Ибра како вистински борец

Еден од најдобрите светски фудбалери во последните две децении, асот на Милан Златан Ибрахимовиќ покажа дека и со 40 години е вистински „ѕвер“.

Популарниот Ибра покажа дека со право не само што е мајстор со фудбалската топка дека е мајстор и во боречките вештини.

Шведскиот фудбалер со потекло од Балканот покажа и докажа зошто е носител и на црн појас.

Ибра како вистински ММА борец ја растури боксерската вреќа.

За Златан дефинитивно годините се само бројка.

Заради промоција на спортот, Златан има почесен црн појас во теквондо, кој во 2010 година му го додели олимпискиот шампион Мауро Сармиенто. Повеќе од десет години подоцна, Ибрахимовиќ се уште удира многу силно.

Најпродаваните автомобили во Европа

Со години првото место беше резервирано за „Volkswagen Golf“, а во октомври не е ниту меѓу првите десет во Европа, според „JATO Dynamics“.

Нарушувањата во производството на нови автомобили поради недостаток на чипови се веќе познати и поради тоа фаворитите во продажба од месец во месец изгледаат поинаку. Со години првото место беше резервирано за „Volkswagen Golf“, а во октомври не е ниту меѓу првите десет во Европа, според „JATO Dynamics“.

Првото место сега го има одличниот мал „SUV Peugeot 2008“ (18.109 продадени примероци), втор е „Renault Clio“ (14.639), потоа „Dacia Sandero“ (14.034), „Peugeot 208“ (13.978), на петтото место е „Ford Focus“. (12.704)…

Голфот испадна од првите десет - продадени се нешто повеќе од 11.000 возила. Поради недостиг на чипови, фабриката на Фолксваген во Волфсбург, Германија, работи на ниво кое не е забележано од 1958 година, пишува магазинот ХАК.

Санкционирани 78 возачи на автопат Велес – Скопје – Куманово

 На автопатот Велес – Скопје – Куманово при зајакната акциска контрола денеска се санкционирани 78 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од нив, 22 возилa се движелe со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а шест возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Од МВР посочуваат дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел заеднички придонес за побезбедни патишта.

притисни ентер