Фото: Емотивната Ана за сопругот Бастијан, - Мојот соиграч и најдобар татко!!

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ дефинитовно го обожува својот сопруг,екс капитенот на Германија, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер.

 Убавата Ана тоа многу често и јавно го покажува, не се срами да ги покаже своите емоции кон сопругот дури и на социјалните мрежи.

Ана и Бастијан се родители на два сина Лука и Леон со кои многу често можат да се видат и во јавноста и на социјалните мрежи. Ана денеска се огласи преку социјалните мрежи со емотивна порака во чест на Денот на татковците.

-Мојот соиграч, цврсто рамо и најдобар татко. Не можев да замислам подобар пример за нашите две мали момчиња. Среќен Ден на татковците на сите кои го слават, напишала Ана под заедничката фотка со Бастијан.

притисни ентер