Фото: Дали Грците повторно почнуваат антимакедонска кампања?

До нашата редакција пристигнаа фотографии од уништен автомобил на македонски туристи во Грција.

Во Грција повторно се уништуваат возила на македонски туристи. Овој инцидент се случил во Вурвуру на полуостровот Халкидики во северна Грција.

Сопствениците биле згрозени од она што ги дочекало кога се упатиле кон нивниот автомобил. Како што може да се забележи од приложените фотографии, возилото е изгребано со остар предмет од сите страни и е нанесена штета на бојата и заштитниот лак на каросеријата.

Ова не е прв ваков случај, вакви и слични инциденти се случувале и во минатото.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер