Фановите повторно ја нападнаа Емили Ратајковски: Пие алкохол , а го дои синот (ФОТО)

Манекенката Емили Ратајковски по втор пат е на удар на критиките за само една недела.

Откако придружниците ја нападнаа затоа што го држеше нејзиниот син Силвестер Аполо Беар како вреќа со ориз, таа сега е обвинета за доење по конзумирање алкохол.

Имено, Емили на својот Инстаграм профил споделила серија фотографии од прославата на 30-тиот роденден. На некои од нив, манекенката позира со чаша во која има течност што потсетува на вино или шампањ, а на други фотографии позира додека го дои својот син.

„Пиењето алкохол и доењето се одлична комбинација“, саркастично напиша еден следбеник.

„Се надевам дека не доевте откако пиевте алкохол“, „Таа пие алкохол и дои бебе“, напишаа други.

Исто така, придружниците на Емили ја обвинуваат дека го држи бебето како моден додаток.

„Денес децата се како накит“, „Таа воопшто не знае како да држи бебе“, се само некои од коментарите.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер