Добила работа, а начинот на кој прославила ја воодушевилa нејзината шефица (видео)

„Ова е реакцијата на девојката која само што ја вработив“, стои во објавата на видеото

Добила работа, а начинот на кој прославила ја воодушевилa нејзината шефица: „Ова е реакцијата на девојката која само што ја вработив“

Радоста кога ќе се вработиме тешко можеме да им ја опишеме на некои полтрони, со сета онаа трема од разговорот кој се води за време на интервјуто. Чувството на олеснување кога ќе сфатиме дека чекањето се исплатило, некогаш добива форма дете кое конечно ја добило очекуваната играчка. Реакцијата на една девојка која добила работа стана вистински хит на социјалните мрежи.

Снимката од анонимната девојка која танцува на паркингот пред фирмата во која се вработила, стана планетарен хит откако нејзината идна шефица случајно ја снимила, а снимката ја објавила на својот профил на Инстаграм.

„Ова е рекацијата на девојката што ја вработив“, напишала Декара Спенс на профилот над видеоснимката на која се гледа како девојката погледнува прво лево, па десно на паркингот, а потоа го започнува славеничкиот танц.

Сандаци со муниција од Втората светска војна пронајдени кај Машка плажа

Четири лимени сандаци со куршуми од различен калибар биле пронајдени при ископ во близина на „Машка плажа" во Струга.

СВР Охрид денеска соопшти дека пронајдената муницијата потекнува од Втората светска војна.

– Во Струшката полиција пријавено е дека при правење ископ со багер во близина на хотел, пронајдени се лимени сандаци со куршуми од различен калибар од Втората светска војна. По извршен увид од овластен пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување и полициски екипи, констатирано е дека станува збор за стара и оштетена муниција, која е безбедно е подигната од стручните екипи, изјави портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоскми.

Фото: Екс кошаркарка во секси бикини

Една од најдобрите екс кошаркарки во Европа во последната деценија, Србинката Милица Дабовиќ со „жешка“ фотка ги стопли своите машки фанови.

Познатата кошаркарка ги израдува своите фанови на социјалните мрежи со секси фотографија на Инстаграм.

Милица на фотката е во провокативно минијатурно бикини, фотографијата секако е направена за време на летото.

На фотката Милица позира под туж на некоја плажа, а во преден план е нејзиниот затегнат задник во супер мал танга бикини.

-Една топла слика во овие студени денови... убави сништа, напишала Милица под фотографијата.

Не очекува просечно врнежлива зима со натпросечни темератури

Зимата 2020/2021 се очекува да биде со натпросечни темератури и просечно врнежлива, покажуваат хидрометеоролошките следења и прогнози.

Како што соопшти УХМР, во однос на врнежите кои ќе бидат во рамки на просекот од периодот 1981 – 2010 година, мала е веројатноста за позитивно отстапување во источниот регион на Македонија и за мало подпросечно отстапување во западниот дел. Во декември, особено во првата половина, температурата на воздухот ќе биде над просекот за овој месец. Во втората половина се очекува мало заладување, но сепак температурите ќе бидат над просечните за овој дел од годината. Врнежите се очекува да бидат во рамки на просечни вредности, со незначителна веројатност за малку над просекот во втората декада од месецот.

-Очекуваните влијанија од позитивните отстапувања на температурата на површината на морето во последните неколку месеци укажуваат на пораст на температурите на воздухот и на поголемиот дел од Европскиот континент и на температурите на воздухот во Македонија. Температурите на воздухот во Македонија за период декември 2020 – јануари 2021 – февруари 2021 имаат поголема веројатност да бидат надпросечни, со позитивно отстапување од 1 до 3 степени целзиусови од многугодишниот просек. Отстапувањето се очекува да биде поизразено во источна Македонија, наведува УХМР.

Просечната температура за зимата (декември – јануари – февруари) 1981-2010 г. се движи од -1,5 степен целсиусов во Маврово до 5 во Гевгелија, а просечните зимски суми на врнежи се од 90 милиметри во Штип до 319,4 милиметри во Лазарополе. Просечната температура за Скопје е два степена, а просечната количина врнежи 110 милиметри.

-Напоменуваме дека сезонскиот изглед на времето не може да обезбеди детални информации за интензивни краткотрајни временски неприлики (зимски олуи, екстремно студени периоди, екстремно влажни). За дополнителни и навремени информации потребно е редовно следење на подеталните краткорочни прогнози, кои редовно и вонредно ги издава Управата за хидрометеоролошки работи, се наведува во соопштението./МИА

притисни ентер