Дневен хороскоп за 5. ноември 2019 година

Дневен хороскоп за вторник, 5. ноември 2019 година.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Во врска со љубовните прашања би можеле денеска да се фалите пред други или да си замислите дека вредите повеќе. Бидете поскромни.

Кариера

Приватниците ќе имаат една шанса, но треба да проверуваат дали е се легално поставено. Останатите добро ќе работат.

Здравје и совет

Ќе имате голем апетит.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Веќе ви е здодеано да ударате со главата од ѕид. Признајте си дека не оди. Подобро да бидете трпеливи , отколку на сила да барате љубов.

Кариера

Во една работа ќе покажете исклучителна снаодливост. Без проблеми ќе го решите она што им е тешко на другите.

Здравје и совет

Во добра форма сте.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Веројатно ќе се впуштите во раскажување ,,ловечки приказни”  за вашиот љубовен живот , за да го компензирате сегашното незадоволство.

Кариера

Вистината е дека сте постигнале многу добри резултати , но денеска ќе бидете склони уште повеќе да ги ,,надувате”. Бидете малку пореални.

Здравје и совет

Скромноста сепак е доблест.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Мали мудрости од некоја стара книга ќе ви помогнат за да го земете главниот збор во врската. Не претерувајте.

Кариера

Не е исклучено денеска да вио дадат мала работна задача што ќе треба да го заврпшите или дома или да се вратите назад на работното место.

Здравје и совет

Прифатете го неизбежното.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Ништо нема да ги наруши вашите складни односи со саканите личности , но нема да биде ништо стимулирачко за љубовта.

Кариера

Одличен ден за проширување на стручните знаења Можно е дека пред вас е вистинска шанса за професионално усовршување.

Здравје и совет

Посилни сте од другите.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Ќе се двоумите како да се поставите во еден посебен однос. Ве боли што сте провоцирани , а сепак сте вљубени.

Кариера

За да функционирате на работата , ќе морате со доверба да се потпрете на другите околу себе.Тие ќе ве упатат.

Здравје и совет

Поработете на својата дисциплина.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Оние кои се сами , нека излезат меѓу луѓе,зашто ќе имаат шанса за да ги прошират своите контакти , а при тоа и подобро да запознаат некого.

Кариера

Денеска најдобро ќе поминат оние кои ќе тргнат на кусо службено патување. Таму се ќе излезе подобро од очекуваното.

Здравје и совет

Опуштајте се редовно.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Мал недостиг на самодоверба накусо ќе го забави добриот развој на љубовната врска. Бидете тактични и трпеливи.

Кариера

Без оглед што релативно добро ќе соработувате, ќе дојде до финансиски издатоци , на кои никој не сметал. Станува збор за луксуз.

Здравје и совет

Послушајте го мислењето на другите.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

И денеска ќе бидете премногу чувствителни и ќе нема многу работи што ќе ве задоволат. Најдобро е да се стрпите.

Кариера

Вработените во администрацијата би можеле да блеснат на свој начин. Ќе направат нешто што ќе им се допадне на сдругите.

Здравје и совет

Внимавајте на настинка.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Ќе продолжите да развивате добри односи со личности од спротивниот пол. Ќе бидете отворени и комуникативни.

Кариера

освен што ќе имате проблем со самостојната дејност , денеска ќе се покажете како одличен и љубезен соработник.

Здравје и совет

Ќе го споите убавото со корисното.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Денеска ќе треба малку поголемно внимание да и посветите на саканата личност. Помирете се со тоа дека не може се да биде по ваше.

Кариера

Денот не е добар за претставување нови инапредни идеи. Затоа воздржете се и работете го само она што е неопходно.

Здравје и совет

Минлив душевен немир.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Вашата сила е во тоа што сте позрели од многумина и што знаете што сакате. Денеска ќе го препознаете тоа без проблем.

Кариера

Ви предлагаат службен пат на кој би можеле да договорите деловна соработка со тим од друга земја. Планирате како тоа да го реализирате.

Здравје и совет

Не треба да брзате.

притисни ентер