Дневен хороскоп за 28. мај 2020 година

Дневен хороскоп за четврток , 28. мај 2020 година. 

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Немојте да се фалите со нешто што не постои и што никогаш не се случило. Прифатете го ова сиромашно време за љубов како нешто минливо.

Кариера

Поддршката што можеби ја очекувавте нема да се оствари. Треба да се потпрете на сопственото знаење и труд.

Здравје и совет

Внимавајте што јадете.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Во попладневните часови би можеле да покажете високо ниво на конфузија или да претерате во консумација на пијалоци додека сте во друштво. Внимавајте.

Кариера

Повторно нема да бидете сигурни што сакате. Ќе се обидувате нешто да отплеткате и ќе имате делумен успех. Ќе ви недостига доследност и прерфекционизам во работењето.

Здравје и совет

Изолирајте се во мир.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Доколку уште сте сами , излезете меѓу луѓе зашто се можни преубави средби полни со искрени емоции.

Кариера

Без оглед на малото количество стрес , денеска сите предизвици ќе ги решавате со леснотија и ќе уживате во тоа.

Здравје и совет

Одете таму каде што ви е добро.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Во врска со љубовниот живот немате никакви грижи. Оние кои се во врска уживаат, а самите имаат успех во додворувањата.

Кариера

Следуваат минливи компликации со колегите , од кои некои ќе одат на боледување или ќе изостанат поради битна причина. Ќе мора да се снаоѓате.

Здравје и совет

Внимавајте на вируси.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Ви претстои пријатна и многу емотивна средба со пријатели или драги личности. Врската добро се развива.

Кариера

Без оглед што и натаму трпите мали стресови од страна на надредените, денеска ќе бидете дури и поддржани.Контрадикторно е , но вистинито.

Здравје и совет

Медитирајте.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Вашите лични односи се развиваат во поволна насока за вас. немојте премногу да барате или да анализирате , зошто и вака е добро.

Кариера

Своите идеи внимателно ќе ги презентирате , поучени од претходните искуства . Сепак , би можеле да бидете малку посмели.

Здравје и совет

Останете доследни.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Денеска ќе бидете многу среќни во својот дом. Ако сте во двојка , ќе се посветите на домашните работи , кои ве опуштаат. Доколку сте сами , нема да излегувате.

Кариера

Работата што не сте ја довршиле , денеска би можеле да ја доведете кон крај на многу инспиративен и пријатен начин.

Здравје и совет

Избегнувајте колачи.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Од удобноста на домот денеска ќе излезете надвор на сонце со своето друштво за да ги почестите саканите лица.

Кариера

И со мали чекори може да се стигне на целта. Не ви се потребни сензации. Можеби е помалку атрактивно , но е ефективно.

Здравје и совет

Здравјето ви се подобрува.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Се што на каков било начин може да влијае на вашиот љубовен и емотивен живот , денеска нема да ви оди од рака. Стрпете се.

Кариера

Ќе ви се чини како да имате многу пријатна позиција , но ќе треба да ја оправдате со професионализам и работа.

Здравје и совет

Непостојаност во навиките.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Ќе се послужите со нежен речник за да освоите нечие срце. Делумно ќе успеете.

Кариера

На службен пат би можеле да доживеете исклучително убаво искуство . Ќе успеете да споите пријатно со корисно.

Здравје и совет

Не анализирајте премногу.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Пред вас е ден е ден во кој ќе имате посебна инспирација за љубов и за своите идеали за личните односи.

Кариера

Нека ве води вашето знаење и креативните идеи . Нема да ве изневерат , туку ќе ви помогнат да излезете на вистинскиот пат.

Здравје и совет

Ги победувате грижите.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Вашата љубовна врска убаво ќе се развива и покрај вашата повремена нетрпеливост. Ќе ви помогнат одредени ситуации.

Кариера

Полека излегува на виделина дека по некои прашања вие имате поголемо стручно занење од вашите надредени.Немојте поради тоа да се замислувате.

Здравје и совет

Прошетајте се на чист воздух.

Пронајдено е тело во езерото , каде што исчезна холивудска актерка

Тело е пронајдено во езерото каде што актерката Наја Ривера исчезна минатата недела.

Веста ја потврди полицијата, но досега тие не потврдуваат дека станува збор за исчезната актерка. „Тело е пронајдено утрово во езерото Пира. Обработката е во тек“, се наведува во краткиот пост на официјалниот профил на Твитер на полициската станица Вентура.

Најавена е и прес-конференција попладне по локално време.

Актерката исчезна минатата среда на подрачјето на езерото Пиру, каде изнајмила чамец со својот четиригодишен син и потоа отишла да плива.

Снимките од надзорната камера ја прикажуваат како доаѓа на брегот на езерото во нејзиниот Мерцедес, а потоа оди со нејзиниот син за да го изнајми чамецот.

Неколку часа подоцна, екипажот на друг брод го нашол нејзиниот син како спие сам во чамецот и ја известиле полицијата.

Oтишол на корона-забава за да докаже дека не постои вирусот, се разболел и починал

30-годишен Американец, кој бил убеден дека коронавирусот е измама и присуствувал на „корона- забава“, почина од ефектите на Ковид-19, соопшти болницата во Тексас.

Човекот присуствувал на нова форма на забава. Едно лице кое е заразено било донесено на забавата да ги изложи гостите на инфекција и со тоа да провери дали коронавирусот е вистински. Со тоа, тие проверувале дали тврдењата на медиумите и владата се само дел од поширок заговор.

Џејн Еплби, главната медицинска сестра во болницата „Сан Антонио“ каде што починал младиот човек, ја сподели со медиумите неговата трагична приказна и последните зборови за NBC News 4.

- Непосредно пред да умре пациентот, ја погледна медицинската сестра и рече: Мислам дека не сум во право. Мислев дека сето тоа е измама, но не е “, рече Еплби.

Еплби се запознала со неговата состојба Таа не кажа кога се одржала забавата, колку луѓе присуствувале или колку долго по настанот пациентот е хоспитализиран со дијагностициран Ковид-19.

Мажот не е јавно идентификуван.

,,Целта на таквите забави е да проверат дали вирусот постои со намерно изложување на луѓето на коронавирус, објасни таа.

Веќе во болницата каде што работи, се забележува зголемување на „критично болната“ помлада популација, рече таа.

„Некои од овие млади луѓе доаѓаат во болница на лекување и можат да бидат испразнети брзо дома, додека други се разболуваат многу брзо и имаат потреба од интензивна нега“, рече Еплби.

Таа истакна дека никој не смее да се чувствува имун на Ковид-19.

„Она што научивме за овој вирус е дека тој не прави дискриминација и никој од нас не е непобедлив“, вели Еплби.

Американските центри за контрола и спречување на болести предупредуваат дека лицата заразени со коронавирус не треба да присуствуваат на настани и дека каков било настан во кој луѓето се дружат без заштитна маска или социјално растојание е голем ризик. САД е првата погодена земја во светот што забележа повеќе од 68.000 случаи во петокот. Тексас, која е една од најтешко погодените држави, досега има регистрирано над 258.000 заразени и повеќе од 3.200 смртни случаи.

Му паднал прстенот во вода, додека ја барал за жена покрај водопад (ВИДЕО)

Девојката  чие момче одлучи да ја побара за жена покрај водопад, беше шокирана откако прстенот паднал во водата, но наскоро откри дека тоа било дел од неговиот план.

Видеото снимено на водопад во Ајдахо на 5 јули привлече големо внимание откако е објавено на Вирал Хог, а младиот човек беше пофален од многумина на социјалните мрежи за првичната идеја, иако имаше и такви кои имаа поинакво мислење.

Дечкото од видеото изјави дека „сакал да го зачини незаборавното просење“. „Сè беше совршено испланирано и таа рече да,“ рече тој. Погледнете како изгледаше.

И додека многумина го нарекоа видеото прекрасно, не беа сите воодушевени . „За среќа, таа не се онесвести и падна самата во вода.“, „Еден чекор од наградата Дарвин“, напишаа некои.

притисни ентер