Дневен хороскоп за 22.октомври 2020 година

Дневен хороскоп за четврток , 22.октомври 2020 година. 

Вага 24.9.-23.10.

Љубов

Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас.

Кариера

За оние во педагошките професии ги очекува напорна работа , а другите ќе поминат вообичаен работен ден.

Здравје и совет

Соработувајте со другите.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Јасна е вашата добра волја и оптимизам , но кога околностите и не ви одат од рака , ви останува да бидете малку потрпеливи.

Кариера

Добивате можност да ја покажете умешноста во делот на креативноста , уметноста или декорирањето.

Здравје и совет

Почнете да спортувате.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Ќе бидете изразито сентиментални и ранливи. Постои голема веројатност дека другата страна ќе ве повреди.

Кариера

Се што ќе работите денеска од вас ќе бара поголем праг на толеранција кон другите и повисок степен ан соработка.

Здравје и совет

Верувајте им на другите.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Во своите љубовни очекувања денеска ќе бидете поскромни и поради тоа постабилни и посреќни. Тоа е зрелост.

Кариера

Не сте веќе сигурни колку се очекува од вас , па ќе ја дозирарте работата или ќе ги проверувате работните задачи .

Здравје и совет

Одморете си ги нозете.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Денеска е ден кога во љубовта ќе ги измешате скромноста и високите идеали. Резултатот ќе биде збунетост од другата страна.

Кариера

На работното место се појавуваат идеи , кои на прв поглед се необични. Работете енергично , а разгледувајте ги полека.

Здравје и совет

Мали главоболки.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Веројатно ќе добиете покана за излегување , каде ви е загарантирана добра забава, пријатно друштво и убави односи.

Кариера

Веројатно ќе постигнете добар договор околу спонзорирање на еден проект за кој се сомневавте.

Здравје и совет

Преспијте пред одлуката.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Пред вас е убав ден за дружење , било дас е решите за прошетка во двојка , можеби само на кафе со пријателите.

Кариера

Во соработката со млади лица и натаму има нејаснотии кои треба да се решат , но прво причекајте да стигнат сите информации.

Здравје и совет

Не се замарајте со ситни работи.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Не сакате да бидете здодевни , но вашата љубопитност ќе ве стави во ситуација на иследник . Пазете да бидете индискретни.

Кариера

Денеска малку ќе ги проанализирате резултатите од својата работа. Условите навистина се ветувачки.

Здравје и совет

Нервози и грижи.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Во друштво на пријателите ќе се смирите и ќе престанете да се нервирате поради што лесно сте можеле да направите грешка .

Кариера

Вашите претпоставени денеска ќе покажат смисла за креативност , но ќе бидат необјективни во одлуките.

Здравје и совет

Осмислете ги прашањата пред да ги поставите.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Сега се е јасно и без притисок можете да уживате со саканата личност Оние кои се сами добро се забавуваат.

Кариера

Додека се одморате во мирот на својот дом , во главата си замислувате како работите на друга позиција.

Здравје и совет

Поработете на флексибилноста на телото.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Ќе се обидете да споите опуштено излегување со рутина. Би можеле да се најдете на ново место со стари познаници или навики.

Кариера

Не се двоумете околу вложување енергија во работата . Секој труд кога – тогаш ќе се исплати.

Здравје и совет

Не може ништо да се прескокне.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Можно е решение на некој семеен проблем , кој долго време ве измачувал. Веројатно ќе најдете заеднички јазик.

Кариера

Освен што сте професионални , ќе покажете и дека сте одличен психолог , со што ќе си обезбедите дополнителни бодови на работата.

Здравје и совет

Добро влијание на алтернативните методи.

76-годишна бабичка и нејзиниот 23-годишен сопруг снимаат порно видеа:Немаме цензура (ФОТО)

Има 53 години разлика помеѓу Алмеда и Гери Хардвик, но како што тврдат, тоа не е пречка за нивната љубов.

Алмеда (76) и Гери (23) се венчале во 2015 година откако се запознале на погребот на нејзиниот син Роберт, пишува The Sun.

Тие се среќни што го споделуваат својот приватен живот со следбениците на социјалните мрежи, а откако отвориле заеднички профил на „ТикТок“,започнале да снимаат порно и да продаваат еротска содржина на страницата за возрасни „ Only Fans“.

Оваа страница им овозможува на регистрираните членови да ги споделат нивните провокативни фотографии и снимки и да заработат пари на нив, а се чини дека Алмеда и Гери добро го искористиле тоа.

"Отворивме сметка и покажавме сè, без цензура. Само за една недела влеговме во топ 10 од најследените профили", напиша Гери на Твитер.

По венчавката, двојката се преселила во куќата на Алмеда и сега живеат со еден од нејзините внуци, кој е три години постар од Гери.

„Не барав момче, но Гери наиде самиот“, рече Алмеда. „Веднаш знаев дека тој е вистинскиот.

Две недели по нивниот прв состанок, Гери веднаш ја запросил по телефон и наскоро го истетовирал нејзиното име на неговите гради.

"Алмеда е млада по душа и возраста не ни е проблем. Ние дури и не размислуваме за тоа. Јас само знам дека Бог одговори на моите молитви денот кога таа влезе во мојот живот", заклучил Гери.

Португалија планира во првата фаза да вакцинира 10% од населението

Владата на Португалија денеска објави национален план за доброволно и бесплатно вакцинирање на граѓаните против коронавирус и објави дека во текот на првата фаза, која ќе започне следниот месец, ќе се вакцинираат скоро 10% од населението.

Предност ќе имаат оние над 50-годишна возраст со претходно постоечки болести, како што се васкуларни или респираторни заболувања, здравствените работници од првата линија и жителите и персоналот во домовите за стари лица.

Првата фаза на вакцинацијата треба да заврши меѓу јануари и февруари, изјави Франциско Рамос, координатор на владината работна група за вакцини. Тој додаде дека вакцините ќе се администрираат на 1.200 локации во здравствените домови низ целата земја.

Во втората фаза треба да се вакцинираат околу 2,7 милиони луѓе, пишува Ројтерс.

„Вакцинацијата е голем фактор на успех во борбата против пандемијата“, рече Рамос.

Министерката за здравство Марта Темидо рече дека Португалија купува 22 милиони дози вакцина против ковид-19 во вредност од 200 милиони евра. Властите потпишале договори со производителите на вакцини CureVac, Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson, Sanofi и GSK.

Првиот човек на Барселона: би го продал Меси, ќе нема плата за фудбалерите

Привремениот претседател на Барселона, Карлес Тускетс изјави дека ќе го продадел Лионел Меси минатото лето ако можел и откри дека платите на играчите ќе бидат одложени во јануари.

Марка неодамна објави дека долговите на Барселона во јуни годинава изнесуваат дури 488 милиони евра.

Поради големите долгови, Барселона се согласи да ги намали платите на играчите и членовите на стручниот штаб на клубот, со што заштеди 122 милиони евра оваа сезона и 50 милиони евра во следните три години.

Тукетс изјави дека ќе го продадел Лионел Меси да можел, откако Аргентинецот изрази желба да го напушти клубот минатото лето.

"Гледајќи од економска страна, би го продал Меси. Кога ќе погледнете што би добиле и што би заштедиле. Ла Лига воведува ограничувања на платите", рече Тукетс.

Тој додаде дека клубот ќе доцни со исплати на платите во јануари.

"Играчите нема да добиваат плати во јануари. Тие имаат две исплати. Едната во јануари, а другата во јуни. Овој јануари нема да има исплати. Ова е одложено исто како и другите исплати," рече Тукетс.

притисни ентер