Дневен хороскоп за 22. март 2020 година

Дневен хороскоп за недела , 22. март 2020 година.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Вашиот партнер ќе замисли едно , а вие друго. Тешко ќе се усогласите , па затоа е добро да не очекувате премногу. Мирувајте.

Кариера

Разумот ќе ве однесе напред и со негова помош ќе надминете мала напнатост на работното место.

Здравје и совет

Емотивни фрустрации.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Чувствителноста на партнерот поврзана со вашето неразбирање , па дури и грубост , ќе го направи овој ден доста неизвесен.

Кариера

Ќе се трудите ништо да не биде ниту премногу , ниту премалку , но тоа ќе ви одземе голем дел од енергијата.

Здравје и совет

Одморете се попладне.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Ќе ви биде важен сексуалниот живот. Ќе се обидете да го изненадите партнерот со некој новитет.

Кариера

Ќе контактирате со финансиски експерти за правилно да ги поставите работите и да ги свртите во своја полза.

Здравје и совет

Некои ќе имаат болки во стопалата.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Ќе ви изгледа како што повеќе се трудите , работите стануваат се полоши. Обрнете внимание на спонтаноста.

Кариера

Многумина ќе се чувствуваат несигурно. За да ви биде подобро , концентрирајте се на своето стручно знаење.

Здравје и совет

Чувајте се од настинки.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Некои ќе се преобразат во вистински поети. Нивниот стил на изразување ќе ги стопи и најстудените срца.

Кариера

Можно е да одите на кусо службено патување на место каде што има вода. Ќе бидете реални и добро ќес е снајдете.

Здравје и совет

Не инсистирајте на детали.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Вашето однесување и денеска ќе биде такво што лицата од спротивниот пол со задоволство ќе ве прифаќаат во нивното друштво.

Кариера

Немојте во ништо да претерувате. Ситуацијата ќе ви оди во прилог , ако го следите природниот тек.

Здравје и совет

Мали нервози.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Во она што вие би го сакале , владее голема мешаница. Нема да бидете јасни ниту за себе, а уште помалку за другите.

Кариера

Надредените ќе ве наведуваат на делување речиси во шаховски стил, а вие ќе ја предвидите нивната шема.

Здравје и совет

Подобро да останете пасивни.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Ќе бидете настроени да ја идеализирате саканата личност и да и припишувате особини кои таа ги нема во реалноста.

Кариера

Она што тргна , веќе е во подем , а на вас останува да ја следите зацртаната насока без премногу коментари.

Здравје и совет

Бидете економични.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Следува преоден пад на самодовербата , поради што малку ќе се повлечете во себе. Општо земено , односите ви се добри.

Кариера

Ќе препознаете финансики нестабилности , со кои ќе може да се изборите со помош на знаење. Ќе поработите на тоа.

Здравје и совет

Не сонувајте неможни работи.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Ни денеска нема да бидете целосно сигурни што е тоа што го очекувате од љубовта или од личноста што ви е драга.

Кариера

Кршејќи ги правилата , мислите дека напредувате, додека другите во тоа гледаат непочитување на луѓето околу вас.

Здравје и совет

Чувствителност на грлото.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Доколку се впуштите во мали промени во односот , нема да бидете ниту доследни , ниту упорни до крај. Одржете ја сегашната состојба.

Кариера

Необични предлози во делот на финансиите ќе направат да се замислите за нив . Не се реални.

Здравје и совет

Чувствителност на нервите.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Конфузијата што ќе зрачи од вас нема само да ја збуни саканата личност , туку и вас самите. Денеска бидете мирни.

Кариера

Тешко ќе соработувате со другите , зашто постојано ќе мислите дека се груби кон вас. Мора да останете професионални.

Здравје и совет

Одете таму каде што ви е убаво.

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Македонски државјани кои пристигнале од Авганистан се сместени во карантин бидејќи меѓу нив имало позитивни лица на Ковид 19, потврдија за МИА од Министерството за здравство.

– Македонски државјани се пристигнати од Авганистан. По добиени информации дел од нив се позитивни. Поради безбедност на граѓаните, во консултација со Комисијата за заразни болести и Државниот санитарен и здравствен инспекторат, вечерва ќе бидат во карантин, а утре епидемиолог ќе одлучи што понатаму, наведоа од Министерството за здравство. /МИА

Фото: Ким Кардашијан драстично го промени изгледот

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан драстично го променила својот изглед.

Ваква боја на косата Ким немала никогаш.

За само неколку дена по трет пат е главна тема во светскиот шоу-бизнис. Прво јавноста дозна дека Ким и нејзиниот сопруг Канје Вест станале милијардери, потоа дека можеби тие двајца наскоро ќе влезат во претседателскиот кабинет. Сега Ким е актуелна во медиумите поради тоа што станала црвенокоса.

Популарната старлета со бујни облини на својот профил на Инстаграм објавила селфи на кое ја по прв пат ја покажала новата боја на косата.

Видео: Китови во Јадран!?

Во близина на брегот на Јадранското море во Хрватска забележани биле две големи суштества, два кита.

Залутаните китови предизвикале страв меѓу туристите во Корчула. Китовите пливале на околу 150 метри оддалеченост од брегот во близина на стариот град во Корчула.

Огромните цицачи кратко пливале крај брегот и потоа го продолжиле својот пат кон отвореното море.

Појавата на китови во близина на брегот предизвикала страв меѓу туристите.

-Некои коментирале дека веќе нема да влезат во морето и да пливаат.

Покрај во Корчула китовите биле видени и од месното население и туристите во Ново Винодолско.

притисни ентер