Дневен хороскоп за 18. ноември 2020 година

Дневен хороскоп за среда, 18. ноември 2020 година. 

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Вашите зборови ќе допрат длабоко во душата на саканата личност и ќе постигнат ефект за паметење. Слободно изразете ги чувствата.

Кариера

Ви претстои финансиска загуба, со која тешко ќе се помирите. Сепак бргу ќе најдете начин тоа да го надоместите.

Здравје и совет

Ќе бидете прецизни.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Некои ќе заведуваат преку кујната, а другите со хумор. И во двата случаи ќе има успех.

Кариера

Денеска би било добро да не соработувате со млади , зашто нема да се разберете.Ограничете се на други соработници.

Здравје и совет

Некои ќе дочекаат сакана личност од патување.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Од внатре нешто ќе ве натера да направите потег што е целосно откачен , но ќе биде полн погодок.

Кариера

Можно е да ви ги оспоруваат резултатите од работата.Не влегувајте во расправија, туку почекајте до утре кога се ќе може полесно да докажете.

Здравје и совет

Ќе бидете забавни.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Денеска занемрете ги идеите што ви доаѓаат од интуицијатаи држете се до она што можете да го видите и да го допрете.

Кариера

Ќе имате зголемено влијание врз другите , па тоа искоритете го во работата , која се развива и без тоа , многу добро.

Здравје и совет

Несоница.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Можно е да ве освои млада личност по возраст или според духот. Тешко ќе и одолеете.

Кариера

Вие ќе сакате една идеја а вашите надредени друга .Денеска не е ден за размена на мислења.Воздржете се.

Здравје и совет

Подобро од вчера.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Иако со сите сили ќе се трудите да го подобрите сексуалниот живот , денеска во ова подрачје би можеле да имате мал неуспех.

Кариера

Ќе се сетите на некои предлози на лица од странство и ќе се потрудите со нив да ги обновите деловните потфати.

Здравје и совет

Чувствителност на жолчката или црниот дроб.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Вашата самоувереност би можело денеска да биде сериозно нарушна.Сетете се на љубовните успеси за да се охрабрите.

Кариера

Некои ќе ја истражуваат историјата на фирмата или на професијата што ја работите. Ќе биде интересна дигресија од секојдневните задачи.

Здравје и совет

Што било , поминало.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Најдобро ќе поминат оние ки љубовта нема да ја изразуваат со зборови , туку со дела. Се ќе биде во ред ако не зборувате.

Кариера

Ќе бидете склони дефинитивно да завршите некоја работа и да отоврите ново поглавје на сосема различен начин.

Здравје и совет

Тешко ќе ви оди со изборот на вистински зборови.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Вашите пријатели ќе ви покажат кој е најдобриот пат до нечие срце. Послушајте ги и не прашувајте премногу.

Кариера

Денеска е подобро да бидете настрана од шефовите , бидејќи и со најдобра намера, лошо ќе влијаат на вас.

Здравје и совет

Наспијте се откако ќе се прошетате.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Не треба да се трудите да бидете љубезни , зашто нема да бидете уверливи. Бидете едноставно природни и правете го она што ви се допаѓа.

Кариера

Ќе бидете под големо влијание на оние околу вас . Можно е некој од соработниците да ви се вовлече под кожа.

Здравје и совет

Лошото чувство утре ќе се изгуби..

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Оние кои одржуваат врска на далечина денеска ќе ја пренасочат во друга насока. Ќе дојде до промена.

Кариера

Можен е динамичен состанок со шефовите каде ќе размените различни идеи или мислења.

Здравје и совет

Претстојат нови планови за патувања.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Во текот на денот ќе ги расчистите сомневањата и ќе го вратите во рамнотежа вашиот однос со саканата личност.

Кариера

Денеска не очекувајте поддршка од други. Потпрете се на сопствените сили и се ќе помине подобро.

Здравје и совет

Подобрување.

Шпанскиот крал во самоизолација поради ризичен контакт

Шпанскиот крал Фелипе VI се самоизолирал откако стапил во контакт со лице кое имало позитивен тест на Ковид-19, објави палатата.

„Лицето со кои бил во контакт вчера денес е позитивно на Ковид-19“, се наведува во соопштението од кралската палата во кое се додава дека 52 годишниот крал ги суспендирал сите службени актривности на 10 дена.

„Согласно здравствените правила, тој 10 дена ќе помине во превентивен карантин“, се вели во сооштението, пренесе „АФП“.

Кралицата Летиција и ќерките на кралскиот пар Леонор и Софија ги продолжуваат своите активности.

Престолонаследничката Леонор (15) помина две недели во самоизолација во септември, откако беше откриена инфекција со Ковид-19 меѓу нејзините колеги. Подоцна таа била негативна.

Шпанија е меѓу најтешко погодените земји од пандемијата на коронавируси со повеќе од 1,5 милиони заразени и над 43.000 смртни случаи.

Трамп на кратко се појавил пред новинарите, не зборувал за изборите

Многу сум возбуден за тоа што се случува на полето на развојот на вакцината против Ковид-19, рекол Трамп.

Претседателот на САД Доналд Трамо денес на кратко се појави на конференција за новинари во Белата Куќа и не проговорел ниту збор за изборите, пренесе сајтот „ Politico“.

Индустрискиот индекс на Њујоршката берза Дау Џонс денес скокнал за повеќе од 500 поени, надминувајќи ја границата од 30.000 бодови, за што говорел и Трамп.

-Тоа се свети бројки. Никој не помисли дека некогаш ќе се видат тие бројки, рекол кратко Трамп, пренесе „Танјуг“.

Претседателот на САД не одговарал на новинарски прашања, а едиствено ја прокоментирал вакцината против Ковид-19.

- Многу сум возбуден за тоа што се случува на полето на развојот на вакцината против Ковид-19. Тоа е апсолутно неверојатно, рекол Трамп.

Видео: Младоженец случајно ја удри невестата и ја уништи венлавката

Еден младоженец случајно ја уништи сопствената венчавка кога ја удрил со нога својата сопруга директно во лице додека изведувал танц за неа.

Овој невообичаен танц кој младоженецот Адам Гаудет реши да и го приреди на неговата сопруга Микаела заврши неочекувано. Тој ја удри во лица и на тој начин ја уништи соспствената свадба.

Тие се решиле да го споделат видеото на социјалната мрежа Тик Ток под наслов „Како мојот сопруг ја уништи нашата венчавка“ каде што тоа стана вирално.

притисни ентер