Дневен хороскоп за 12.јануари 2021. година

Дневен хороскоп за вторник,12. јануари 2021 година. 

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Кај вас денеска ќе се јави потреба за слобода , па оние мкои се во врска ќе сакаат малку да бидат сами или пак ќе одат во големо друштво.

Кариера

Ќе бидете многуз адоволни од изврпшените анализи или со резултатите од претходниот период. На тоа се надоврзуваат нови идеи.

Здравје

Помогнете му на член од семејството.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Ќе сфаттите дека минувате низ еден доста фрустрирачки ден кога станува збор за љубовта. Едноставно издржете.

Кариера

Вашата потреба за да ги наметнете своите идеи ќе биде силна , но реалната состојба ќе биде таква што никој нема да ве сфати сериозно.

Здравје

Трпение, спасение.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Повеќето од вас ќе бидат расположени за раскажување бајки , ддодека реалната ситуација ќе биде поинаква. Не правете драма ако некој ве спушти на земја.

Кариера

Мали приходи ќе доцнат , а вие поради тоа ќе се чувствувате помалку сигурни. Сепак , контактите и натаму ви се добри.

Здравје

Не истражувајте премногу.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Ќе бидете упорни во изразувањето на своите идеали. Некои би можеле да претерат со тоа. Одрекнете се од совршенството.

Кариера

На службено патување или на поголем состанок би можело да дојде до непрофесионално однесување .

Здравје

Прво смислете што ќе кажете , па потоа зборувајте.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Тешко дека нешто може да ја помати вашата среќа. Дури и малите семејни недоразбирања ќе ги решите со леснотија.

Кариера

Ќе најдете оригинален начин за да победите во малите битки .Вашата стратегија е за секоја пофалба.

Здравје

Не се напрегајте толку многу .

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Без оглед што не го наоѓате она задоволство во љубовта какво што очекувате , ќе успеете се за да свртите во насока на добра забава.

Кариера

Во соработката со другите ќе покажете како може да се работи поинаку , понеобично и пооригинално.

Здравје

Може да ве прогласат за генијалец на денот.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Повторно малку ќе загубите компас , а другата страна ќе се прашува што вие всушност сакате. Дефинирајте го својот став.

Кариера

Своите шефови денеска би можеле пријатно да ги изненадите со еден свој необичен финансиски предлог.

Здравје

Слушајте го својот внатрешен глас.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Многумина денеск ќе бидат маѓепсани , вљубени и она што не е типично за нив , ќе ја заборават реалноста. Но , ќе им биде убаво.

Кариера

Веројатно ќе ги анализирате резултатите од една работа и ќе заклучите дека тие би можеле да бидат подобри. Сепак , генерално , работите подобро.

Здравје

Немојте да бидете практични.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Во сегашните одлични лични односи денеска ќе внесете малку фантазија и така дополнително ќе ги подобрите. Некои ќе бидат навистина оригинални.

Кариера

Работата ќе ја одработувате со уживање и леснотија , а покрај сето тоа би можеле да предложите и некои сосема нови методи во работата.

Здравје

Силни сте и здрави.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Вашите емоции ќе испливаат на површина. Некои ќе се затекнат како излегуваат или ќе бидат поврзани со млади личности.

Кариера

Посебните задачи ќе ги решавате со својата креативност и уметнички талент . Ќе успеете во тоа.

Здравје

Уживајте во спортот или во уметноста.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Ќе бидете задоволни со своите лични односи. Ќе се потрудите својата среќа да ја споделите со широк круг на луѓе.

Кариера

Во деловната кореспонденција ќе внесете од својот шарм , а љубезниот пристап ќе ви отвори бројни врати.

Здравје

Денеска знаете што сакате.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Колку и да се трудите за да го подобрите својот личен живот , денеска работите поврзани со него ќе ви излегуваат од контрола.

Кариера

Ќе покажете дека вашиот однос со надредените доста хаотичен. Како тука да се знае кој тука пие , а кој плаќа.

Здравје

Ќе водите војна со апетитот.

Карлеуша ги зачуди фановите со фотошопирани фотографии

Фотографите ја снимале Јелена Карлеуша пред студиото на шоуто Ѕвезде Гранда неколку дена по ред, а пејачката, позната по уредувањето фотографии на социјалните мрежи, потоа се пофали со фотографиите во истите комбинации на Инстаграм.

Фолк sвездата се појави пред студиото во црн тесен фустан што го истакна нејзиното деколте. Неколку часа подоцна, таа објави фотографија во истиот фустан.

Ден претходно, таа го привлече вниманието пред студиото во минијатурен комплет од тексас кој го открива нејзиниот стомак и добар дел од градите. И во таа комбинација се појави фотошопирана на Инстаграм.

Карлеуша ја следат 2,3 милиони луѓе на Инстаграм, а за нејзиното уредување фотографии и селфи често се дискутира. "Мотивациска порака за хејтерите: Изгледам 100 пати подобро во живо и сум убава без шминка. На сите им посакувам прекрасен ден", напишала еднаш на социјалните мрежи.

Огромен пад на приходите на хотелите на Трамп

Приходите на најпознатите хотели на поранешниот претседател Доналд Трамп паднале минатата година, кога пандемијата на ковид-19 силно ја погоди економијата, покажува финансискиот извештај објавен вчера, на последниот ден од неговиот мандат. 

Хотелот „Трамп Интернешнл“ во Вашингтон заработил 15,1 милиони долари во 2020 година и првите три недели од 2021 година, покажува извештајот на Трамп. Тоа е за 62,7 проценти помалку отколку во 2019 година.

Слично е и со недвижниот имот на Трамп во Лас Вегас, чии приходи паднале за 60,5 проценти, на 9,2 милиони долари и со неговиот терен за голф во Флорида, Трамп Национал Дорал, чии приходи се пониски за 42,7 проценти, на 44,2 милиони долари.

Ретка светла точка е клубот на Трамп, Мар-а-Лаго во Палм Бич, Флорида, каде што тој ќе живее откако го напушти Вашингтон. Приходите на одморалиштето, во кое Трамп повремено примал политички сојузници и странски гости, скокнале за 13% минатата година на 24,2 милиони долари.

Редовниот финансиски извештај што Трамп требало да го пополни, нуди еден од најкомплетните увиди во финансиите на милијардерот за недвижнини, кој упорно одбивал да ги објавува своите даночни пријави, и покрај вообичаената практика на претходните претседатели.

Во извештајот на 79 страници се наведени детали за неговиот удел во компаниите за тоа колку пари добил како член на Screen Actors Guild, асоцијација на филмски и телевизиски работници и изведувачи. Вклучува и подароци што Трамп ги добил како претседател, вклучително и шампионски појас од 650 долари Ultimate Fight што го добил од Колби Ковингтон, борец и приврзаник на Трамп.

Во извештајот се вклучени и обврски од компаниите на Трамп, вклучително и пет заеми, во вредност од најмалку 50 милиони долари. Повеќето од нив треба да се наплатат во следните четири години.

Мајка на три деца се шокирала кога видела дека има илегален потстанар на таванот (ВИДЕО)

Млада Австралијка се плаши да спие во сопствениот дом откако открила дека на нејзиниот таван живее натрапник.

Моника Грин, мајка на три деца од Рокамптон, Квинсленд, забележала некое време чудни работи околу нејзината куќа, но никогаш навистина не се загрижила, отфрлајќи ги како случајности или плодови на нејзината имагинација.

Но, во понеделникот, откако се вратила дома со децата од лекарски преглед, Моника веќе не можела да го игнорира очигледното. Задната врата била ширум отворена, клима уредот и телевизорот биле вклучени, а во кујната имало полуизедена чинија со храна. Веднаш повикала полиција, а подоцна дознала дека оној што и влегол во куќата веројатно живеел таму некое време.

Додека ја проверувале куќата за какви било траги, полицајците забележале дека капакот што води кон таванот е делумно отворен, а откако го провериле таванот, пронашле докази дека таму живее некој. Колку долго и како успеале да останат неоткриени, засега никој не може да каже, но истрагата е во тек, пренесува Одити Централ.

"Се чувствувам како да е нападнат мојот личен простор. Се чувствував шокирано, преплашено и исплашено", изјавила Моника за Курир Меил. Таа додава дека забележала дека почнала да се тресе при најмал шум. "Три пати проверувам дали се е заклучено пред спиење. Вечерта ја поминав дома со семејството, но тоа што сум сама дома ме плаши", рече таа.

Размислувајќи за сè што забележала низ куќата во последно време, Грин вели дека имало многу знаци дека нешто не е во ред. Откако храната исчезнала, и по втор пат нејзиниот систем за безбедносни камери бил расипан, таа не обрнувала многу внимание кога се случиле тие работи.

Грин и нејзиното семејство веруваат дека натрапникот безбедно се приближил до куќата крадејќи и ги клучевите, а сега ги смениле сите брави. Сепак, младата жена стравува дека лицето може да се врати, а не знаејќи ги неговите намери, таа не знае што да очекува.

"Зошто беше на таванот? Кои беа неговите намери? Дали тој беше овде да ни наштети? Дали беше тој тука за да украде едно од моите деца? Јасцтреба да бидам таа што ги штити и се чувствувам како да не сум успеала", рече мајката на три деца.

притисни ентер