Последни вести

Најважни вести

Средба Ковачевски – Мицкоски за „францускиот предлог“

Таму е Михаела Димовска, кои се клучните пораки од двајцата лидери? Целиот извештај погледнете...

Ексклузивно интервју со албанскиот премиер Еди Рама

Интервју со премиерот на Албанија Еди Рама.  -Побаравте од граѓаните во земјава и од поли...

За Пендаровски е прифатлив модифицираниот француски предлог

 По седницата на Советот за безбедност на кој се разгледуваше овој документ тој изјави дека ...

Новиот бугарски мандатар: Францускиот предлог веќе не е наш проблем, туку на соседот

Новиот бугарски мандатар: Францускиот предлог веќе не е наш проблем, туку на соседот

 Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат предлогот за пробугарски и што истиот создава проблеми во Македони...

600 секунди – Колку францускиот предлог е ветар во грб на македонските евроинтеграции?

600 секунди – Колку францускиот предлог е ветар во грб на македонските евроинтеграции?

Речиси истовремено со објавата на информацијата дека предлогот е стигнат во земјава, Европските челници побрзаа со пораки дека тоа е според нив и можеби најдобриот предлог кој во моментот е на маса, а земјава треба да го прифати....

Трагична приказна на најубавото девојче на планетата!

Трагична приказна на најубавото девојче на планетата!

Туркањето на децата во светот на возрасните и нивно изложување во јавноста од најрана возраст може да изгледа привлечно и на семејството да му причинува голема радост, но сепак, ова може да има негативни влијанија и врз развојот ...

Луѓето зјапаат во моите гради каде и да се појавам!

Луѓето зјапаат во моите гради каде и да се појавам!

Многу жени жалат што немаат бујни гради, но понекогаш овој атрибут кај понежниот пол може да предизвика поголем проблем отколку малите гради. Во тоа се уверила и тиктокерката Шерил Ен, која на една од снимките на оваа популарна с...

Се балсамирала?!

Се балсамирала?!

Познатаа модна креаторка Вера Ванг претходната недела го прослави својот 73-ти роденден. По повод овој настан беше организирана раскошна забава, како и караоке забава во Њујорк, на која Ванг ги изненади присутните со својот изгле...

Сестра му напишала писмо на својот брат долго 434 метри

Сестра му напишала писмо на својот брат долго 434 метри

Поради нечеститањето на Меѓународниот дек на браќата братот престанал да и се јавува, па дури и ја блокирал на WhatsApp. Сфаќајќи колку е повреден нејзиниот помлад брат, студент по машинско инженерство, четврта година, тој мор...

Престрелка во трговски центар во Копенхаген, неколку загинати и повредени

Престрелка во трговски центар во Копенхаген, неколку загинати и повредени

Данската полиција соопшти дека во Копенхаген биле застрелани неколку луѓе и дека едно лице е уапсено, додека градоначалникот на данската престолнина ситуацијата ја оценил како „многу сериозна“. Неколку лица се ...

Фото: Деколтетот на Нивес

Фото: Деколтетот на Нивес

Нивес Целзиус на следбениците на социјалните мрежи им покажа како го дочекала и поминала првиот ден од летото. Бујната стрлета на првиот ден од летото била во Цриквеница и уживала во еден ресторан пиејќи егзотичните коктел...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube