Последни вести

Најважни вести

МЗ: 38 нови случаи на ковид 19, тројца починати, 16 оздравени

Починаа двајца пациенти од Тетово. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина ...

МВР отвора истрага за јавни функционери

„Ние веќе имаме отворено сериозни истраги во областа на организираниот криминал и на корупц...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Јове Кекеновски и Алберт Муслиу

Мерките се ублажуваат, кривата на заболени останува „исправена“, дали отварањето на к...

Видео - фото: Полицијата и демонстрантите се судрија во САД по смртта на невооружен Афроамериканец

Видео - фото: Полицијата и демонстрантите се судрија во САД по смртта на невооружен Афроамериканец

Градоначалникот  повика да бидат покренати криминални обвиненија против полицаецот кој со колено го притискаше вратот на 46-годишниот Џорџ Флојд, кој подоцна почина во болница. Четворицата полицајци кои учествуваа во ...

ФК: Почина првиот здравствен работник

ФК: Почина првиот здравствен работник

„Комората загуби почитуван член, фелата драг колега, а пациентите посветен здравствен работник. Упатуваме длабоко сочувство до семејството и до најблиските“, соопшти Комората. Мојсоски се заразил работејќи во аптек...

Попладнево пороен дожд и грмежи

Попладнево пороен дожд и грмежи

Според УХМР, продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и со потпросечни дневни температури за овој период од годината. Утре во Берово се очекуваат минимални четири степени, а максималн...

Повеќе од 130 лица го сакаат огромното наследство на педофилот Епстајн

Повеќе од 130 лица го сакаат огромното наследство на педофилот Епстајн

Доколку биде докажано дека тие се деца на мултимилионерот, лицата ќе можат да поднесат барање за добивање на дел од имотот вреден 635 милиони долари. Во имотот се вклучени и вилата на Епстајн на Менхетн и луксузниот ранч, наречен...

Зголемено семејното насилство, помалку сообраќајки за време на полицискиот час

Зголемено семејното насилство, помалку сообраќајки за време на полицискиот час

Поднесени се 85 пријави за кривични дела семејно насилство, од кои најмногу во Скопје, Охрид и Струмица. Дополнително, евидентирани се и 49 прекршоци против 54 сторители, а констатирани уште 373 поплаки од граѓани за семејно наси...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми