Букер си ги истетовира зборовите што му ги упатил Коби во 2016 (ФОТО)

Американскиот кошаркар Девин Букер засекогаш ќе се сеќава на зборовите на Коби Брајант.

Во 2016 година, легендарниот Брајант му ги потпишал патиките на Букер со зборовите „биди легендарен“.

Букер не го заборави тоа, па реши да му оддаде почит на починатиот Брајант.

Тој на своја рака ги истетовира зборовите со кои Коби му ги потпишал неговите патики пред четири години и кои што го мотивирале.

притисни ентер