Брук Шилдс позира во бикини за да докаже дека жените над 50 не се за фрлање(ФОТО)

Секогаш кога Брук Шилдс ја покажува својата фигура во бикини на Инстаграм, нејзините обожаватели дивеат.

Но, 55-годишната актерка и модел откри дека и требало самодоверба за да го покаже своето тело во бикини во педесеттите години.

„Носев големи костими за капење што требаше да имаат што повеќе ткаенина“, изјави Шилдс за „Пипл“. "Моите ќерки ми рекоа дека тоа е смешно. Некако изгледаше како да сум се видела со своите очи и едноставно истакнував други места, како мојот задник. Работи на кои никогаш не би се фокусирала во животот. Кога има 55 ,кажи, почекајте малку, жените во педесеттите години сè уште не се за фрлање “.

„Ако сте на таа возраст, особено ако сте актерка, тоа е како да сте ја завршиле својата кариера и сега можете да се опуштите, но мислам дека штотуку почнувам“, додаде таа.

Таа вели дека не размислувала премногу за нејзиното тело: „Скоро како да не знаев дека постои“.

Таа вели дека за време на нејзината манекенска кариера најмногу ги красела насловните страници каде што било важно како изгледа нејзиното лице, додека не размислувала премногу за своето тело. Но, со помош на децата и нејзиниот тренер, таа се вљубила во своето тело и не се двоуми да го покаже.

"Никогаш не сум била слаба. Отсекогаш сум била спортски тип, што значи дека не одговарам на големината на примерокот", објасни таа. „Ќерките ми велат дека сум заоблена ... Ги гледам како слават и учам од нив.

another blue lagoon 💙 #doradobeachreserve #rcreserve

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) on

Секако, таа редовно работи на своето тело. "Слушајте, јас работам напорно на тоа секој ден. Вежбав секој ден ова лето", рече таа.

"Некако ја стекнав мојата самодоверба. Но, кога позирам, сепак ќе обрнам внимание на вистинскиот агол и осветлување".

Решен долгогодишниот проблем со фекалната канализација на улицата ,,Бабуна" во Кавадарци

Во завршна фаза е реконструкцијата на фекалната и атмосферската канализација на улицата „Бабуна" во Кавадарци.

– Со овој потег ќе се реши долгогодишниот проблем со фекалната канализација на улицата „Бабуна" која минуваше низ приватни дворови, а воедно и со атмосферските води кои често причинуваат штети на граѓаните кои живеат на таа улица, информираа од кавадаречката локална самоуправа.

Инвеститор и изведувач на работите е ЈП „Комуналец" Кавадарци.

„Само Вистина“ вечерва со Тимчо Муцунски

Во вечерашната „Само Вистина“ ќе гостува Тимчо Муцунски.

Драги пријатели, ќе се превртува ли Делчев во гробот ако признаеме дека е македонско-бугарски борец, вечерва во Само Вистина со Тимчо Муцунски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ.

Дали терминот „фашизам“ ќе добие модерна верзија „администрација“, каков договор се „готви“ во кујната на Илинденска ББ?

Опозицијата бара декларација за државните позиции, Премиерот оптимист дека сме блиску до договор, дели ЕУ ќе ја укори Бугарија, или ново „бугарско“ сценарио ќе не направи добри соседи?

Од Белата палата секојдневно стигаат прозивки за лоша корона-стратегија, но зошто наместо конкретни мерки, борбата со вирусот се сведе на барање за промена на Комисијата за заразни болести?

ВМРО-ДПМНЕ бара влада за национален спас, не дадоа кандидат за градоначалник во Штип, а Муцунски е на став дека местото на пратениците е во Парламентот и дека не е време за гола политика.

Но дали опозицијата е зрела да ја преземе власта и наместо обвинувања да понуди решенија, вечерва во Само Вистина, со Тимчо Муцунски, на Канал 5 Телевизија.

Владата не се откажува од ветингот во правосудството, тврди владиниот портпарол

Владиниот портпарол Душко Арсовски денеска изјави дека Владата не се откажува од најавениот ветинг во правосудството. 

Годинава, почнати се постапки против 83 судии, а како причини се наведуваат застареност и несоодветно постапување по предмети и слично.

На прес-конференцијата во Владата, Арсовски појасни дека државата може да даде само времена рамка за овој процес, а самиот процес треба да го завршат Судскиот совет и Советот на јавни обвинители.

– Државата не може да ја направи филтрацијата. Овој процес треба да го завршат Судскиот совет и Советот на јавни обвинители. Државата може да даде само временска рамка и начин како тоа да се направи. Според информациите што ги имаме од 2019 до 2020 година само Судскиот совет разреши осум судии, а оваа година се почнати постапки за 83 судии. Причините се застареност на предмети, несоодветно постапување по предмети и слично, рече Арсовски.

Признава дека целиот процес малку изгубил на интензитет поради пандемијата бидејќи дел од судиите се заразени или во само изолација поради контакт со заболен.

– Како и да е, Владата е се откажува од овој процес и тоа ќе биде остварено, порача Арсовски.

Прашан зошто официјалната веб страница на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците е само на албански јазик, владиниот портпарол изјави дека страната е во изработка и оти за многу кусо време ќе биде пуштена во функција и на македонски и на англиски јазик.

притисни ентер