Боречка ѕвезда добила отказ поради секси сликите на страници за возрасни (ФОТО)

Боречката sвезда Зелина Вега е отпуштена затоа што објавила секси фотографии на OnlyFans.

WWE (World Wrestling Entertainment) во петокот го откажал договорот со 29-годишната борачка, под вистинското име Теа Меган Будген.

Sports Illustrated тврди дека WWE потврдил дека sвездата била отпуштена поради „предизвик“ на WWE со отворање сметка на страница за возрасни, два месеци откако шефот Винс Мекмахон им забранил на sвездите на франшизата да работат директно преку видео со клиенти како Камео и Твич.

Вега на „OnlyFans“ наплатувала претплата од по 30 долари за обожавателите кои имаат пристап до нејзините ексклузивни снимки и фотографии на кои позира во „косплеј, долна облека, костими за капење и многу повеќе“.

Патем, Вега е исто така гејмер и активно го користи Twitch, и покрај забраната на сега веќе поранешните газди.

Вега има и повеќе од 1,1 милион фанови на Инстаграм, кои ќе треба да почекаат најмалку 90 дена за нејзиниот следен настап во рингот, со оглед на клаузулата во договорот според која не смее да се натпреварува толку многу.

Унгарија и Русија бележат црни биланси

Во Унгарија починале 154 лица, претежно стари лица со хронични болести, а во последните 24 часа се потврдени 3951 нова инфекција со коронавирус, објави унгарската новинска агенција МТИ.

Од почетокот на пандемијата, 221.073 лица биле заразени во Унгарија, а скоро 5.000 починале.Во болниците има 7.884 лица, 662 на респиратори. Вкупно 1.653.780 лица биле тестирани за коронавирус во таа земја. Најголем број на потврдени случаи има во главниот град Будимпешта - 47.340.

Русија денеска објави рекордни 569 жртви на ковид-19, објави Ројтерс. Вкупниот број на жртви се искачи на 40.464.

Во изминатите 24 часа, потврдени се 26.402 нови случаи на коронавирус, вклучително и 6.524 во главниот град Москва. Вкупниот број на заразени е 2.322.056.

Според институтот Џонс Хопкинс, 63.290.093 лица биле заразени во светот до денеска во 10 часот, а починале 1.469.052 луѓе.

Португалските угостители штрајкуваат со глад против мерките

Сопствениците на девет ресторани, барови и ноќни клубови штрајкуваат со глад петти ден по ред пред португалскиот парламент во знак на протест против ограничувањата поради епидемијата на коронавирус.

„Потребна ни е поддршка за да преживееме“, рече Алберто Кабрал, менаџер на ноќен клуб..

Демонстрантите, кои кампуваат пред зградата на парламентот и живеат со вода, чај и кафе што им ги носат нивните приврзаници, велат дека нема да јадат додека не бидат примени од премиерот и министерот за економија.

Баровите и ноќните клубови се затворени од март, додека рестораните повторно се отвориле во мај, но затворањето на полицискиот час и викендот, што важи од 8 ноември, ги налути сопствениците кои предупредуваат дека нивниот бизнис нема да преживее оваа година.

На Интернет е покрената петиција со која се бара на сопствениците да им биде дозволено да работат, а досега се собрани скоро 45.000 потписи, а тој број се зголемува за неколку илјади на секој час.

Како компензација за затворањето на рестораните за време на викендот, владата им понудила на сопствениците на ресторани износ од 20 проценти од нивните приходи во периодот од јануари до октомври оваа година.

Екс премиерот Владо Бучковски е именуван за специјален претставник за Бугарија

Поранешниот премиер Владо Бучковски доби задача од Владата да биде специјален претставник во македонско бугарските разговори за надминување на отворените прашања.

Одлуката е донесена на денешната владина седница. Пред Владата е Јана Јосифовска.

притисни ентер