Бачев: Нашата советничка листа со чесни кадри е најдобрата понуда за Битола

Караванот на Единствена Македонија „Сега имате избор“ ја промовираше советничката листа и носителот на листата за Битола од Единствена Македонија, Мирјана Мирчевски.

Нашата советничка листа со чесни кадри е најдобрата понуда за Битола за да ја спречиме 30 годишната пљачка на општината

Караванот на Единствена Македонија „Сега имате избор“ ја промовираше советничката листа и носителот на листата за Битола од Единствена Македонија, Мирјана Мирчевски.

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев истакна:

-“ Денеска на три дена до изборите сме во Битола да ја промовираме советничката листа на Единствена Македонија и носителката на листата Мирјана Мирчевски. На многубројни средби со битолчаните ги изложуваме нашите програмски точки и принципи на кои што се обврзуваат советниците од Единствена Македонија.

Ние како Единствена Македонија настапуваме во 33 општини со 33 советнички листи и можам да речам дека имаме многу квалитетни листи бидејќи нашиот главен адут на овие избори е да настапиме со чесни и честити кадри со кои ја бараме довербата на овие локални избори.

Локалната самоуправа не е спорно дека треба да создава услови за подобар живот на граѓаните, ние сме на едно милење дека тука нема некоја филозофија, може општината во секое време да се направи добро место за живеење, потребно е само чесни и честити кадри кои што се најголем адут на овие избори.

Мора опшштините да ги вратиме на граѓаните, а не општините да бидат испостава на власта за непрофитабилно трошење на општинските пари. Ние мора да ја поразиме мариоентската власта и така да почне конечниот пад на оваа ненародна власт која не ја ужива довербата на народот.

Ги повикувам битолчани да ја дадат довербата на листите на кандидати на Единствена Македонија кои што се под број 19. Се разбира битолчани како и на други места во Македнија ќе се прашате зошто баш за Единствена Македонија. Нашиот одговор е многу едноставен, вие почитувани битолчнаи на овие избори носите една од најважните одлуки со која го дефинирате вашето живеење во наредните четири години.

Ги повикувам битолчани: овојпат гласајте за себе, за сопствените интереси, гласајте за доброто на Битола, гласајте за доброто на Македонија, гласајте за листата на советници од Единствена Македонија “.

Носителката на советничката листа Мирјан Мирчевски со повик до битолчани: Ве повикувам во недела, 17 октомври да гласате за листата на советници на Единствена Македонија. Заокружете го бројот 19.

Центар за комуникации со јавноста на Единствена Македонија

Фото: Се соблече Елена Китиќ и покажа зошто е сон на секој маж

Таа е многу активна на социјалните мрежи и често ги почестува своите фанови со провокативни фотографии.

Елена Китиќ, ќерката на фолкерот Миле Китиќ, важи за една од најатрактивните пејачки на естрадата. Таа е многу активна на социјалните мрежи и често ги почестува своите фанови со провокативни фотографии.

Таа моментално престојува на егзотична дестинација и објавува фотографии од плажа на кои се гледа нејзиното извајано тело.

„Каква риба“, „Убавица“, „Леле“, „Најубава си“, „Преубава, прубава“ - ова се само дел од многуте коментари на фановите.

УЕФА исфрла неколку клубови од евро-натпреварите?!

Шест клубови се под закана од тригодишна суспензија во евро-куповите од страна на УЕФА поради финансиски долгови.

Порто, ЦСКА Софија, Бетис, Санта Клара, Спортинг и Монс Калпе од Гибралтар имаат рок да ја избегнат суспензијата до јануари идната година. Најдолжен е Порто со 300 000 евра, Спортинг и Бетис мораат да платат по 250 илјади, ЦСКА и Санта Клара по 75.000 а Монс Калпе 15. Сериозна парична казна но без закана за суспензија имаат и Астана со 150.000 евра и романски Клуж со 200.000.

Џорџ Клуни одбил 35 милиони долари - сопругата го поддржала

Актерот Џорџ Клуни изјави дека еднаш му биле понудени 35 милиони долари за еден ден работа, но тој ја одбил понудата откако заклучил дека не вреди.

Оскаровецот и продуцент ја раскажа анегдотата откако еден новинарот за време на интервјуто за „Гардијан“ го праша дали некогаш помислил дека има доволно пари.

„Па, да. Ми беа понудени 35 милиони долари за еднодневна работа за снимање на реклама за авиокомпанија“, рече тој, додавајќи дека се консултирал со Амал, неговата сопруга, и одлучиле дека не вреди. Авиокомпанијата била поврзана со како што вели тој, „земја која иако е сојузник, понекогаш е дискутабилна“.

„Си помислив: Па, ако ми одзема една минута сон, не се исплаќа“, изјави оскаровецот.

Покрај неговата повеќедецениска кариера во Холивуд, Клуни има и големо деловно портфолио, тој има заработено над 40 милиони долари за својата рекламна работа со една швајцарска компанија. Неговата компанија за текила „Casamigos“ беше продадена пред четири години за 1 милијарда долари, објави „Инсајдер“.

притисни ентер