Атрактивната Софија Вергара покажа одлични фризерски вештини (ФОТО)

Благодарејќи на на серијата „Модерно семејство“,Софија Вергара стана една од најплатените актерки во светот, а благодарение изолацијата, во иднина би можела да заработува за живот и како фризерка.

Софија Вергара на Инстаграм откри дека ја шишала својата внука Клаудија, sвезда на социјалните мрежи, следена од над 206.000 луѓе на Инстаграм и која неверојатно личи на нејзината тетка, и ги воодушеви сите со своите вештини во фризерство.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cuarentena times💇♀️💇♀️🤣

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Клаудија, веројатно, како и многумина од вас, чекала пролет за да ги скрати врвовите на косата, но со оглед на тоа што салоните во моментот се затворени, таа мораше да се предаде на тетката, која е во изолација, што се покажа како одлична одлука.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wow, perfect hair @cdvergara 🤣🤣🤣🤣💇♀️ 🙋♀️ #cuarentenatime❤️

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Софија на својот Инстаграм објави галерија фотографии од искршените и тенки врвови на косата на нејзината внука пред фризерскиот обид и видливо поздрава и совршено исправена коса по зафатот. Импресивно, зар не?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

притисни ентер