Дури и производството и продажбата на Ајфон се погодени заради Коронавирусот

Компанијата Епл соопшти денес дека производството и продажбата на Ајфон е погодена заради Коронавирусот, како и дека испораките ширум светот привремено ќе бидат ограничени.

Произведувачот на Ајфон е првата голема американска компанија која соопштила дека епидемијата ги погодила нејзините приходи, но не откриле за колку, пренесе „Би-Би-Си“.

„Не очекуваме дека ќе ги исполниме целите за приходите кои ги планиравме за март“, наведува компанијата која во тековниот квартал остварила рекордни приходи од дури 67 милијарди долари.

Компанијата наведува дека во Кина заради затворените продавници, продажбата ќе биде помала од очекуваната.

„Сите наши продавници во Кина и продавниците на нашите партнери се затворени. А продавниците кои работат со скратено работно време немаат голем промет. Постепено повторно отвараме што постабилно и побезбедно“, наведуваат од компанијата. Според проценките на аналитичарите, вирусот во првиот квартал во Кина би можел да ја намали побарувачката за паметни телефони. Кина е најголемиот светски пазар за апарати а со епидемијата е погодена и автомобилската индустрија.

Обновено : Пронајдена е исчезнатата жена од Скопје, смејството се заблагодарува

П4ронајдена е исченатата жена од Скопје, . Синот на Павлина им се заблагодарува на сите на помошта. 

Синот на Павлина имм се заблагодарува на сите граѓани , а особено на полицајците од полициската станица Пролет , кои помогнале во пронаоѓањето на неговата мајка

Јутјубер се расфрла со милиони по победата во боксерски меч (ВИДЕО)

Јутјуберот Џејк Пол објави нова фотографија на својот Инстаграм профил откако го доби третиот боксерски меч.

„1,5 милиони платени прегледи на натпреварите, собрани 75 милиони долари“, напиша тој во објавата покрај фотографијата на која позира со банкноти расфрлани низ тревникот.

24-годишната YouTube ѕвезда неодамна се фрли во боксерските води кревајќи голема прашина. Додека едни веруваат дека тој има место меѓу професионалните боксери, други веруваат дека за Пол тоа е само шоу, глуми и собира пари и дека неговата боксерска кариера ќе заврши штом влезе во ринг со професионален боксер.

Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер се пофали со новата тетоважа на задникот (ФОТО)

Ирланд Болдвин ја покажа новата тетоважа на задникот, позирајќи во бикини.

25-годишната ќерка на Алек Болдвин и Ким Бесинџер се пофали на Инстаграм со новата тетоважа. „Ставив нова тетоважа затоа што сум импулсивна“, напиша таа покрај фотографијата во костим за капење, за која од вчера доби повеќе од 18.000 лајкови.

Тетоважите не и ’се туѓи на младата манекенка и актерка, со оглед на тоа што на рацете има разни дизајни. Уште во 2015 година, на нејзиниот зглоб и беше истетовиран зборот Écureuil (верверица на француски јазик), што е наводно прекарот што и го дал нејзиниот славен татко.

Ирланд исто така не се срами да го покаже своето тело, а во неколку наврати дури и Алек Болдвин реагирал на социјалните мрежи за тоа.

притисни ентер