Сотир Костов ја „поздрави“ Бугарската академија на Науки

Политичкиот аналитичар Сотир Костов вечерва во емисијата „Само вистина” покажа ,,шипак” за Бугарската академија на науки, која го негира македонскиот јазик. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер